sweet peadolls clothes

W dzisiejszych czasach macierzyństwo jest coraz bardziej odpowiedzialne – pragniemy tego, co korzystne dla naszych dzieci, dlatego chcemy uchronić je przed chemią

Niestety lata w jakich musimy żyć należą do jednych z najbardziej zatrutych w historii. Wszędzie mamy substancje trujące – w jedzeniu, kosmetykach, ciuchach, a nawet zabawkach.

zabawki drewniane

Autor: MaxiScharfenberg
Źródło: http://www.flickr.com
Często lalki importowane z Azji nie zaliczają się do zdrowych, choć są bardzo tanie. Po kilku latach i wnikliwych testach dowiadujemy się, że najtańsze tworzywo wykorzystywane do produkcji zabawek jest przykładowo rakotwórcze (zabawki drewniane). Powinniśmy stać się mądrymi rodzicami, którzy uchronią swoje dziecko przed takimi przedmiotami.
klocki drewniane

Autor: jareed
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu coraz częściej polskie matki decydują się na europejskich wytwórców zabawek, którzy mają wszystkie atesty i spełniają normy Wspólnoty. Ich zabawki nie są tak niedrogie, jak te azjatyckie, ale kiedy rzecz idzie o zdrowie oraz życie swojej pociechy, to nie należy żałować pieniędzy. W ostatnich latach sporym powodzeniem cieszą się zabawki drewniane, gdyż są one eko. Takie zabawki rozwijają pomysłowość i umiejętności manualne oraz nie stanowią zagrożenia dla zdrowia malucha. Malec może je gryźć i nie przyniesie to żadnych niepożądanych efektów. Zabawki drewniane są tworzone dla chłopców i dla dziewczynek. Możemy spotkać drewniane chatki, ciuchcie lub klocki drewniane . Zabawki zawsze są pokrywane atestowanymi farbami bez metali ciężkich.

Warto troszczyć się o zdrowy rozwój swojego dziecka. Dlatego trzeba ubierać je w ekologiczne ciuch, żywić zdrowymi owocami i warzywami i kupować mu ekologiczne zabawki drewniane.