sweet peadolls clothes

Sposoby na piękne zęby

W obecnych czasach o młody uśmiech nie jest trudno. Gabinety dentystyczne oferują nam bogatą ofertę swych usług, od tradycyjnego leczenia po leczenie ortodontyczne. Jeszcze całkiem niedawno aparat na zębach nosiły przede wszystkim nasze latorośle. Współcześnie, coraz częściej zakładają go Polki w wieku 25, 30, 40 lat. Skąd wady zgryzu po 30-ce, jeśli wcześniej był bez zastrzeżeń?

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Głównym powodem krzywienia się zębów u dorosłych osób są „ósemki”. Wyrastając, spychają pozostałe zęby przez co przyczyniają się do powstawania wad zgryzu. W związku z tym gdy się pojawiają, warto skorzystać z rad specjalisty. Ortodonta (link) oceni, czy w szczęce jest na nie miejsce.

Mimo najnowszej generacji, bez przerwy doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, statystyki alarmują, że cały czas Polacy mają ubytki w uzębieniu. Problem jest bardzo poważny albowiem braki w uzębieniu są powodem tego, że pozostałe zęby się ścierają, zaczynają się pochylać, co w konsekwencji prowadzi do zmian w rozkładających się siłach żucia. Im dłużej odwlekamy wizytę u stomatologa, tym poważniejsze są następstwa naszych zaniedbań.

Stomatologia bardzo się rozwinęła wiec wizyta u dobrego dentysty nawet z bardzo poważnym problemem nie musi być koszmarem. Leczenie kanałowe (zobacz), dotąd niekomfortowy zabieg dentystyczny nie jest już bolesny, ponieważ odbywa się pod znieczuleniem i robiony jest nowoczesnymi instrumentami.

Idealną metodą na przywrócenie wspaniałego uśmiechu, wyglądu twarzy są implanty (patrz). Zabieg poprzedza wykonanie badań oraz prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane w znieczuleniu miejscowym. Stomatolog zakłada kilka implantów , a następnie przytwierdza na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyną wadę takiego rozwiązania możemy uznać ich stosunkowo wysoką cenę, ale są one bardzo trwałe i można się nimi cieszyć przez całe życie.

dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym często w gabinetach możemy wybrać formę ratalnej opłaty, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie musimy już zazdrościć uśmiechów Annie Czartoryskiej czy Julii Roberts. Dziś każdy z nas może taki posiadać.