sweet peadolls clothes

Jaki dobrze by był certyfikowany plac zabaw? Jak powinien być przygotowany, aby był miejscem bezpiecznym?

Każde z dzieci kocha place zabaw, jest w stanie bawić się tam praktycznie okrągły dzień. Przy tym nie myśli o tym, że i w tym miejscu możliwe są zagrożenia. Opiekunowie zawsze muszą zwracać uwagę, czy plac zabaw, na jakim przebywa pociecha jest faktycznie całkiem bezpieczny.
Takie certyfikowane place zabaw to pewność, iż nic się dzieciom nie stanie.

Który plac zabaw jest miejscem bezpiecznym, na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę? Co ważne, powinna znaleźć się w takim miejscu tablica z zasadami zachowania się na placu zabaw. Powinna wisieć tam, gdzie będzie widoczna warto sprawdzić tutaj. To nie jest jedynie zbiór reguł, chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych. Ponadto, na tego typu tabliczce powinny być informacje o zarządcy placu zabaw, z którym warto się skontaktować, jeśli mamy jakieś zastrzeżenia.
Na tego typu placu zabaw powinno być ogrodzenie, a to bardzo ważne, jeśli w pobliżu są mało bezpieczne obiekty, stawy, ruchliwe drogi. Płot to również wskazówka dla malucha, w jakim rejonie się może bawić. Konieczna jest także dobra nawierzchnia, a w tym temacie szczególnie ma znaczenie wysokość swobodnego upadania.
łóżeczko

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczy to, że gdy z czegoś dziecko może spaść z wysoKości więcej niż jednego metra, to powinna być zastosowana nawierzchnia, jaka będzie w stanie zamortyzować upadek, co oznacza piasek albo syntetyczna guma zobacz na stronie. Plac zabaw to przede wszystkim urządzenia, jakie się tam znajdują. Muszą być trwałe, solidnie wykonane, jak huśtawka ważka.

Różnego rodzaju nieprawidłowości, na przykład ostre krawędzie albo wystające gwoździe, są sporym zagrożeniem bezpieczeństwa dla dzieci, jakie się tam bawią. Tego typu urządzenia powinny znajdować się w dobrym stanie, dobrze przymocowane do podłoża.