sweet peadolls clothes

Cera łojotokowa – jak o nią zadbać?

Błyszczący nos, błyszczące czoło jak też policzki to kłopot nie tylko nastolatków. Cerę łojotokową coraz nagminniej mają również osoby po trzydziestce – po największej części kobiety, rzadziej panowie. Jak o nią troszczyć się i czego nie robić w czasie pielęgnacji? Tłusta cera jest problematyczna i mało estetyczna. Należy ją często oczyszczać oraz nawilżać, aby zmniejszyć ilość wydzielanego sebum.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Cera tłusta uznawana jest za zło konieczne, to zaś z powodu wyglądu – skóra łojotokowa jest gruba, ziemista, z dostrzegalnymi zaskórnikami, w dotyku lepka od przykrywającego ją sebum. Pomimo tych wszystkich negatywów cera łojotokowa ma kilka zalet – jest odporna na oddziaływanie mrozu, dobrze toleruje wodę oraz mydło, jej posiadaczki dłużej cieszą się cerą gładką, bez zmarszczek, natomiast w czasie starzenia nie wysusza się. Jednak ten typ cery na co dzień jest dosyć kłopotliwy w pielęgnacji, natomiast specyficzny dla skóry tłustej nadmiar sebum to nie jedynie defekt estetyczny – także większa skłonność do problemów ze skórą takich, jak trądzik, bądź infekcje grzybicze (jak znaleźć kosmetyki sklep internetowy).

To, że cera łojotokowa pokryta jest cieniutką wyczuwalną warstwą łoju, natomiast nos widać z daleka, wypływa z większej aniżeli normalnie produkcji łoju, wydzielanego poprzez gruczoły łojowe. To, że jest go nadmiernie dużo, może mieć rozliczne przyczyny. Na nadprodukcję sebum wpływ mieć mogą geny, zaburzenia w pracy układu trawiennego jak też przemiany materii, problemy z hormonami , stres, poniektóre farmaceutyki (np. obniżające poziom cholesterolu), nikotyna, nieodpowiednia dieta i dietetyk białystok (szczególnie uboga w artykuły obejmujące witaminy A, C, B2 jak też E), a nawet niewłaściwa pielęgnacja.

twarz

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Nie jest prawdą, iż posiadaczki tłustej cery mogą wyłącznie marzyć o lepszym designie. Odpowiednie kosmetyki oraz prawidłowa, systematyczna pielęgnacja są w stanie przywrócić skórze twarzy zdrowy, świeży wygląd, zminimalizować łojotok a także rozszerzone pory, usunąć zaskórniki.

Czy chcesz głębiej przestudiować prezentowany w tym miejscu problem? Jeżeli tak, bez obaw kliknij ten link, żeby zobaczyć więcej na tej witrynie (https://www.lontex.pl/czesci-zamienne-do-ciezarowek).

Do pielęgnacji najodpowiedniej używać preparatów z tej samej linii kosmetycznej przeznaczonej dla skóry łojotokowej. Powinny być to kosmetyki oil-free – więcej opinii pod tym łączem Podstawowy zestaw pielęgnacyjny to żel do demakijażu, tonik bez alkoholu, na dzień delikatny lekki krem nawilżająco-matujący, najlepiej z filtrem UV, na noc krem regulujący wydzielanie sebum. Niezbędnym dopełnieniem pielęgnacji są bibułki matujące, maseczka i peeling do cery łojotokowej. Gdzie zakupić takie kosmetyki sklep internetowy to znakomite rozwiązanie.