sweet peadolls clothes

Dlaczego dobrze jest pić herbatę? Jakie ma właściwości, na jakie dolegliwości jest najlepsza?

Mamy dużo rodzajów herbat, jednak najbardziej popularne to czarna, zielona i czerwona. Herbata to jeden z najbardziej popularnych napojów na świecie, i nic dziwnego, ponieważ ma faktycznie niezliczoną ilość zalet.

Herbata Irving

Autor: Irving Tea
Źródło: Irving Tea
Herbata to napar z pąków i liści cały czas zielonego krzewu z rodzaju Camelia, który posiada charakterystyczne listki – o ząbkowanej, skórzanej strukturze. Ma różne kwiaty – od białych do różowawych, są malutkie jak i pachną intensywnie, ma ona również małe brunatne, zdrewniałe owoce. Rośliny tego rodzaju uprawiane są w różnych krajach strefy zwrotnikowej, najwięcej natomiast w Chinach i Indiach, ale są także uprawiane poza terenem Azji. W produkcji stosuje się pączki oraz liście, poddaje się je suszenie, czasami fermentacji.

Jeśli szukasz dodatkowych wiadomości na omawiany w tym miejscu temat, to na pewno odnajdziesz więcej pod linkiem!

Herbatę możemy kupić praktycznie w każdym miejscu, a ostatnio dość powszechne są herbata biala – z magii orientu.

Herbata zielona wytwarzana jest z liści, jakie nie są fermentowane, bo zaraz po zebraniu następuje proces suszenia. To powoduje, iż zachowanych jest wiele cennych składników, które charakteryzują świeże liście. Takie właściwości zdrowotne są już znane oraz wykorzystywane od tysiącleci, szczególnie w medycynie chińskiej. Ostatnie badania mówią, że w zielonej herbacie można znaleźć ogromne bogactwo antyoksydantów (zobacz więcej na tej stronie herbata na prezent), dajmy na to grupę związków polifenolowych o nazwie katechiny. Są to silne antyoksydanty, jakie biorą udział w likwidacji wolnych rodników uszkadzających komórki i prowadzą do nowotworów.

filiżanka

Źródło: pixabay.com
Czerwona herbata z dodatkami to herbata półfermentowana. Najpopularniejsza jest fermentowana bardzo powoli chińska Pu-Erh. PuErh jest z okręgu Yunnan, w Chinach. Naukowcy są zdania, że czerwona herbata zyskuje własne lecznicze właściwości oraz wspaniały aromat dzięki wolnemu procesowi fermentacji – owocowe herbaty. Jej zbawienne działanie jest tym bardziej skuteczne, im dłużej zezwala jej się dojrzewać we właściwych warunkach. Czerwona herbata zawiera różnego rodzaju związki, takie jak garbniki, alkaloidy oraz minerały. posiada niewielkie ilości kofeiny i taniny, przez co nie upośledza wchłaniania żelaza, jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób, jakie są wrażliwe na kofeinę. Jak widać, herbata to napar mający bardzo pozytywny wpływ na nasze organizmy.

Czujesz, że niezbędny jest Ci kompleksowy raport na ten zagmatwany temat? Śpieszymy ze wsparciem – rzetelne informacje odszukasz na naszej kolejnej witrynie.

Dobrze jest, znając jej właściwości pić ją jak najczęściej.