sweet peadolls clothes

Wzrost oferty usług stomatologicznych jest dostrzegalny, mimo to ciągle niezbyt troszczmy się o zęby

W trendach stomatologicznych, a tego rodzaju chyba faktycznie istnieją, możemy dzisiaj dostrzec pewne ciekawe zjawisko: wciąż kiepsko dbamy o higienę jamy ustnej, lecz za to bardzo chętnie przeprowadzamy zabiegi w dziedzinie stomatologii estetycznej.

Sposób na białe zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Konkretnie mówiąc, przeprowadzalibyśmy te zabiegi, gdyby choroby zębów nie były w tym przeszkodą. Ponieważ wybielanie zębów wykonuje się na zdrowych zębach, dodatkowo na zębach oczyszczonych z osadów oraz kamienia. Z tym już jesteśmy trochę do tyłu. Generalnie chęci są, ale trudno przejść do czynów z uwagi na to, iż czyny musiałyby skupiać się na higienie, pielęgnacji a także regularnych odwiedzinach u stomatologa. A nawet tych wizyt, typowo kontrolnych, wciąż się trochę boimy. W związku z powyższym często jesteśmy skłonni wybielać zęby w domu przy wsparciu podejrzanych substancji niż skorzystać z wybielania stomatologicznego. Brak higieny stoi także na przeszkodzie implantacji. Tymczasem regularne wizyty u dentysty to podstawa, zwłaszcza, że nie ma z tym problemu, w każdym miejscu więc spotkamy właściwego fachowca, jak stomatolog Katowice.

Jeśli jednak nie za bardzo troszczymy się o nasze uzębienie i jest już troszkę dla nas za późno, to co można zrobić? Istnieją dwie możliwości: implanty i protetyka – http://a2clinic.pl/stomatologia/protetyka/ – – kliknij. Co ważne, implanty wymagają pielęgnacji. W przenośni oraz dosłownie. Zaniedbania higieniczne są jednymi z ważniejszych przeciwwskazań w implantacji. Dlaczego? Dlatego, że zaniedbania wcześniej czy później skutkują chorobami zębów (tych, jakie zostały – naturalnych) i przyzębia. W efekcie implanty (znajdź więcej), a faktycznie ich mocowanie, jest w stanie ulec osłabieniu, a to z kolei prowadzi do kolejnych powikłań.

zęby

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nie implanty pozostaje protetyka, z jakiej jesteśmy w stanie skorzystać właściwie niezależnie od naszego zaangażowania w czyszczenie zębów oraz profilaktykę stomatologiczną. Tu konkretnych higienicznych przeciwwskazań nie ma, lecz każdy świadomy pacjent powinien wiedzieć, że i protezy, jakie są zaniedbane, krócej są w dobrym stanie, a choroby innych zębów mogą prowadzić do konieczności dalszego protezowania. A efekt końcowy z łatwością jesteśmy w stanie sobie wyobrazić: ruchoma proteza, typowa sztuczna szczęka bez blokad – w postaci implantów. W takiej sytuacji ciężko powiedzieć o pełnym komforcie.