sweet peadolls clothes

Prawda a także mity o implantach

Na temat implantów krąży mnóstwo niesprawdzonych opinii: że wywołują stany zapalne jamy ustnej, iż ciało szybko je odrzuca. Zdecydować się więc na takowe trzecie zęby czy też nie?
Straciłaś ząbek? Możesz zapełnić próżnię w uzębieniu, nakładając most.

plastry

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
W tym celu jednak trzeba opiłować sąsiedni ząbek. Szkoda go, gdy jest zdrowy.

Zaciekawiły Cię treści opisane w naszym wątku? Jeśli tak, to czytaj także sklep ortopedyczny online analogiczne wiadomości, tyczące się tego sektora. Zachęcamy Cię do przeczytania do nowej witryny.

W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie implant. To sztuczny korzeń zęba w kształcie śruby, wykonany z tytanu (metal ten nie uczula i łączy się z tkanką kostną). Po nawierceniu kości lokuje się go w szczęce lub żuchwie, później mocuje się na nim tzw. łącznik i porcelanową koronę. Cała konstrukcja jest tak samo mocna, jak naturalny ząb. Możesz więc znów nadgryzać skórki od chleba czy też orzechy. Wygląda oraz zachowuje się jak on, lecz się nie psuje, albowiem porcelanowej koronie nie zagraża próchnica. Będzie nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia.

kawa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg wczepienia tytanowej części implantu zajmuje tylko ok. pół godziny. Jednak do chwili zrekonstruowania zęba upływa dużo czasu. Dopiero po 5 miesiącach, gdy sztuczny korzeń zrośnie się z kością, osadza się na nim tzw. łącznik, natomiast po upływie paręnastu dni pobiera się wycisk po czym szykuje koronkę.

Spodobał Ci taki tekst? To ekstra, sprawdź stronę implanty wołomin pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Nie znaczy to jednak, że chodzi się przez ów czas bez zęba. Można zastosować tymczasowe uzupełnienie, które spełnia głównie rolę estetyczną, dlatego że do chwili wygojenia się dziąsła oraz kości lepiej implantu nie obciążyć żuciem.

Jeżeli idzie o implanty Łomża to miasto w jakim bez kłopotu odnajdziemy należytego specjalistę. Utrzymanie się implantu w dużej mierze zależy od pacjenta. Trzeba dbać o higienę.