sweet peadolls clothes

Jak w ciekawy sposób zająć dziecku jego niezajęty okres, a przy sposobności czegokolwiek je nauczyć?

Dzieciaki bardzo lubią malować. Czy są to specjalne książeczki do kolorowania zakupione w kiosku, czy aplikacje odnalezione na stronach w internecie. Do tych książeczek konieczne są np. pędzle lub farbki.

Malowanki dla dzieci potrzebują specjalistycznych papierowych arkuszy z konturami postaci albo scenerii oraz akcesoriów do malowania. Ale nie w każdym wypadku, ponieważ są także wirtualne kolorowanki, do jakich nie potrzeba żadnych akcesoriów. To akurat one czynią, że nasze potomstwo lepiej się może uczyć oraz łatwiej i prędzej przyswaja materiał szkolny. Takie książeczki do kolorowania mogą być świetnymi ćwiczeniami umiejętności manualnych. Potomstwo zazwyczaj nie od razu jest zdolne trzymać się wyznaczonych konturów i prosto wypełniać kolorem cały wyznaczony widok. Z jakimkolwiek obrazkiem zdobywa jednak coraz więcej wprawy i jeszcze lepiej kontroluje ruch ręki. A z tego miejsca już blisko do lekcji pisania. Wymóg dłuższego koncentrowania się na realizowanej aktywności pozwala dziecku zwiększać umiejętności intelektualne.
ubiór

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Malowanki potrafią także uczyć. Przede wszystkim pomagają dziecku poznać kolory oraz kształty. Postacie na obrazkach do kolorowania są wielokrotnie przedstawione w określonych sytuacjach, a same kolorowanki mogą opowiadać pewną historię.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, koniecznie sprawdź ponadto ten link! To świetna oferta (http://www.ipschool.pl/en) i tutaj odnajdziesz dodatkowe informacje.

Pozwala to dziecku zapoznać się ze światem, rozbudowuje jego wiedzę i umysł. Książeczki do kolorowania to nie tylko grafiki.

W dużej liczbie publikacji są łatwe ćwiczenia, takie jak rysowanie obrazków poprzez połączenie kropek czy też malowanie części danej scenki właściwymi barwami. Zadania takiego rodzaju to idealne przygotowanie do późniejszej edukacji matematyki.