sweet peadolls clothes

Jakie odżywki dla sportowców?

Nim kupisz jakąkolwiek odżywkę, przeczytaj, jakie są kluczowe reguły suplementacji sportowej. Poniżej regule suplementacji, jakich przestrzeganie gwarantuje dobre efekty w przyroście mięśni i polepszeniu sportowych wyników.
Nabywanie „w ciemno”, bez fundamentalnej wiedzy o suplementach, w najlepszym razie może się skończyć zbytecznym wydaniem pieniędzy, a w najgorszym – kłopotami ze zdrowiem.

białko whey

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w następstwie intensywnych treningów twój organizm potrzebuje ponadplanowej suplementacji, ustal w jakim celu chcesz stosować suplementy. Ażeby wyrzeźbić sylwetkę, powiększyć masę, odchudzić się, polepszyć ogólną sprawność jak też formę? W każdym z owych przypadków zalecane są inne suplementy.
aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami, nabywanie całego arsenału suplementów jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Tak początkujący, jak też zaawansowani zawodnicy jako bazę swojej suplementacji muszą wybrać aminokwasy (ciekawe hydrolizat kolagenu cena: hydrolizat kolagenu rybiego) BCAA. Odżywka ta dostarcza optymalnych wielkości składników koniecznych do budowy mięśniowej masy a także ma dowiedzioną skuteczność. Potem można wyposażyć się w białko Whey.

Zaciekawił Cię opisywany artykuł? Kliknij i sprawdź kurs kpp warszawa teraz, w tym miejscu jest coś, co najprawdopodobniej również jest wartościowe.

Suplementy powinny być dopełnieniem diety, a nie zastępować ją. Stąd warto kupować odżywkę mając już ustalony plan żywieniowy. Dopiero po przeanalizowaniu składu diety, m.in. jej kaloryczności, ilości konsumowanego białka, tłuszczy i węglowodanów, można przejść do kupna odpowiednich preparatów.

Wiele suplementów różni się schematem dozowania – na przykład białko serwatkowe powinno się spożywać jedynie po treningu, a kazeinę przed snem, jednakowo jak ZMA. Pomieszanie pory zażycia suplementu obniża jego skuteczność i niweczy wysiłek włożony w trening.