sweet peadolls clothes

Jakie odżywki dla sportowców?

Nim kupisz jakąkolwiek odżywkę, przeczytaj, jakie są kluczowe reguły suplementacji sportowej. Poniżej regule suplementacji, jakich przestrzeganie gwarantuje dobre efekty w przyroście mięśni i polepszeniu sportowych wyników.
Nabywanie „w ciemno”, bez fundamentalnej wiedzy o suplementach, w najlepszym razie może się skończyć zbytecznym wydaniem pieniędzy, a w najgorszym – kłopotami ze zdrowiem.

białko whey

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w następstwie intensywnych treningów twój organizm potrzebuje ponadplanowej suplementacji, ustal w jakim celu chcesz stosować suplementy. Ażeby wyrzeźbić sylwetkę, powiększyć masę, odchudzić się, polepszyć ogólną sprawność jak też formę? W każdym z owych przypadków zalecane są inne suplementy.
aparat tlenowy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningami, nabywanie całego arsenału suplementów jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Tak początkujący, jak też zaawansowani zawodnicy jako bazę swojej suplementacji muszą wybrać aminokwasy (ciekawe hydrolizat kolagenu cena: hydrolizat kolagenu rybiego) BCAA. Odżywka ta dostarcza optymalnych wielkości składników koniecznych do budowy mięśniowej masy a także ma dowiedzioną skuteczność. Potem można wyposażyć się w białko Whey. Suplementy powinny być dopełnieniem diety, a nie zastępować ją.

Upewnij się, że nasze odsyłacze (https://okulus.pl/nasze-uslugi/zabiegi-operacyjne/chirurgia-refrakcyjna/laserowa-korekcja-wzroku/) kierują tylko do interesujących portali. Jeśli interesują Cię jakieś informacje, to te odnośniki przeniosą Cię do przydatnych portali.

Stąd warto kupować odżywkę mając już ustalony plan żywieniowy. Dopiero po przeanalizowaniu składu diety, m.in. jej kaloryczności, ilości konsumowanego białka, tłuszczy i węglowodanów, można przejść do kupna odpowiednich preparatów.

Wiele suplementów różni się schematem dozowania – na przykład białko serwatkowe powinno się spożywać jedynie po treningu, a kazeinę przed snem, jednakowo jak ZMA. Pomieszanie pory zażycia suplementu obniża jego skuteczność i niweczy wysiłek włożony w trening.