sweet peadolls clothes

Nie można przegrzać swojego dzieciaczka – jak odpowiednio dobierać jego ubiór do panującej pogody?

Pojawienie się na świecie dziecka bez wątpliwości jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu właściwie każdego człowieka.

Gdy jesteś rodzicem, zupełnie zrozumiałe jest, iż będziesz chciał dla swego dziecka wszystkiego, co dobre, a równocześnie będziesz starał się ochronić je przed wszystkimi zagrożeniami. Jednym z skutków takiego podejścia jest nieodpowiednie ubieranie dzieci – tak bardzo pragniemy, aby dziecku nie było zimno i aby się nie przeziębiło, że ubieramy je za ciepło. Jak zapobiec tego rodzaju sytuacjom i znaleźć złoty środek?
Ubranie dla niemowląt
Przedszkolak

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o niemowlęta, zwykle to właśnie w ich wypadku zakładamy zbyt dużo warstw różnego rodzaju ubrań. Zwykle wydaje nam się, iż czapeczka dla noworodka jest obowiązkowa w przypadku każdego wyjścia na zewnątrz i w większości wypadków z pewnością jest to prawda, jednak trzeba mieć na uwadze, iż w lecie, kiedy na dworze jest około trzydziestu stopni, zdecydowanie nie należy dziecku nakładać takiej czapeczki. Również w zimie czapeczka dla noworodka powinna być lekka 0 z pewnością nie będziemy nakładać dziecku grubej wełnianej czapki, bowiem nie ma to najmniejszego sensu.
Trochę starsze dzieci
zamówienie

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku nieco starszych dzieci doskonale sprawdzi się zasada, żeby ubierać je idealnie tak, jak ubieramy sami siebie. Jeśli wybieracie się w lipcu na popołudniowy spacer, wtedy czapki dla dziewczynek czy chłopców raczej nie sprawdzą się dobrze.

Pamiętaj, iż kilkuletnie dziecko ma idealnie taką samą temperaturę organizmu jak Ty, a jednocześnie jego wrażliwość na temperaturę na zewnątrz niczym nie różni się od Twojej. Mając to na uwadze, bez wątpienia nie będziesz już niepotrzebnie przegrzewał swoich dzieci.