sweet peadolls clothes

Rekrutacja do przedszkoli znajdujących się we Wrocławiu

Rekrutacja dla przedszkolaków odbędzie się na przełomie kwietnia oraz maja 2017 roku. Podano już rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu.
Aktualnie przepisy nakazują przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania wszystkie chętne dzieci w wieku 3-6 lat.

rekrutacja przedszkola wrocław

Autor: jess csx
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko powinno mieć zagwarantowane miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania max.

Czy nasz post spodobał Ci się? Wejdź zatem na naszą nową stronę – tam można zobaczyć tu (https://majapajaczkowska.pl/pl/page/sesje-dzieciece-i-roczkowe) nasze atrakcyjne wpisy.

o 3 kilometry. W przypadku gdy odległość ta jest większa, gmina powinna zapłacić rodzicom za dojazdy. Już teraz jednak można przewidzieć, że z powodu zmian w oświacie między innymi we Wrocławiu może być kłopot z miejscem w placówce dla każdego 3-latka. Zniesiono bowiem obowiązek szkolny dla sześciolatków, co oznacza, że część z dzieci została w przedszkolu. W tym roku w przedszkolach trzeba będzie więc pomieścić aż roczniki, a nie trzy jak dawniej. Na dodatek zapowiadają się przekształcenia w wielu placówkach z powodu tegorocznej likwidacji gimnazjów. Jeżeli w publicznym przedszkolu zabranie miejsca dla 3-latka to gmina Wrocław będzie musiała dofinansować placówkę, jaka zorganizuje u siebie to miejsce.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę odnoszące się do archiwum analogicznych artykułów. Są one zamieszczone na innym tego typu portalu – sprawdź je.

Za co przyznawane są punkty przy rekrutacji do przedszkoli w 2017 roku?

salon

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o to jak wygląda rekrutacja przedszkola Wrocław podobnie jak pozostałe miasta przyznaje najwięcej punktów dziecku, którego rodzic lub oboje rodzice pracują, prowadzą firmę czy studiują. Dodatkowe punkty przyznawane są dzieciom uczęszczającym do żłobka i będącym pod opieką opiekuna dziennego.

Jednak niezależnie od punktów w pierwszej kolejności miejsca przyznawane są dzieciom z wielodzietnych rodzin, dzieciom niepełnosprawnym lub posiadającym niepełnosprawnego rodzica, jak również dzieciom wychowywanym przez samotne matki lub ojców. Jeśli kogoś interesuje przedszkole Wrocław podobnie jak inne miasta udostępnił elektroniczny system rekrutacji.