sweet peadolls clothes

Mała apteczka – co warto w niej trzymać? Przydatna podpowiedź

Przy niewielkich bólach często sami jesteśmy w stanie sobie pomóc, lecz kiedy coś doskwiera nam przez długi czas, powinniśmy uzyskać diagnozę od lekarza. Co dobrze jest mieć w domowej apteczce i wziąć zanim udamy się do doktora?

kreontravix

Autor: The All-Nite Images
Źródło: http://www.flickr.com
praca

Autor: Moll
Źródło: Moll
W przypadku bólu głowy albo gorączki, zwykle dobrze jest mieć pod ręką coś zawierającego paracetamol w składzie. Substancja czynna bardzo szybko się wchłania, dlatego lekarstwo szybko działa, a przy tym efekt utrzymuje się przez kilka godzin. Jednak trzeba wiedzieć, że kobiety w ciąży nie mogą go zażywać. (odkryj więcej) Lekarstwa zawierające paracetamol pomogą też na ból zęba, lecz raczej mają słabe działanie przeciwzapalne. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w coś przeciwzapalnego. Gdy bolą nas mięśnie nie bierzmy żadnych tabletek na własną rękę, bo przyczyn tego bólu może być sporo. Chwilową pomoc przyniesie stosowanie maści na bóle mięśniowe – warto mieć co najmniej jedno opakowanie czegoś w tym rodzaju. Na wypadek problemów jelitowo-żołądkowych dobrze jest pomyśleć o kilku różnych produktach do apteczki. Coś na poprawę trawienia, na przykład Kreontravix, coś na zgagę i coś przeciw biegunce Chcesz dowiedzieć o leku kreontravix?. Do tego obowiązkowo prebiotyk oraz elektrolity. Dobrze mieć w domu także lek przeciwkaszlowy oraz coś na katar – krople albo sztyft do nosa. Pudełko plastrów różnej wielkości i jakiś opatrunek opatrunek hemostatyczny również warto posiadać. W sezonie wiosenno-letnim bardzo potrzebny będzie produkt na ukąszenia owadów oraz spray (kup odświeżacze powietrza w sprayu na stronie www.impeco.pl/) odstraszający owady i kleszcze.

Zdecydowaną większość produktów do naszej apteczki, jak Kreontravix lub tabletki na ból głowy dostaniemy bez recepty (Zobacz więcej). Jednak starajmy się nie trzymać wielu preparatów na te same schorzenia i pilnujmy daty przydatności do spożycia.