sweet peadolls clothes

Dlaczego tak wiele osób chce ubierać markowe buty, skąd się wzięła popularność klasycznych trampek.

Modne buty to dla wielu młodych ludzi niezwykle istotna rzecz. Dla kupna wymarzonego modelu są w stanie naprawdę wiele zrobić, niektórzy zbierają na to nawet przez kilka miesięcy, oszczędzając na czym się tylko da. Ale radość po takim wyrzeczeniu, a także podziw koleżanek i kolegów jest nie do przecenienia.

Kultowych butów w przeszłości było już wiele, pojawiały się wśród nich zarówno skórzane glany, jak i buty do basketballu. Do legend tego typu można też zaliczyć, w co pewnie wiele osób nie uwierzy, zwykłe trampki – zobacz najmodniejsze czarne trampki. Dla większości tego typu obuwie kojarzy się z zajęciami wf-u sprzed dwudziestu lat, gdy nie było innych butów sportowych i wszyscy nosili właśnie czarne trampki i w nich grali w piłkę i biegali. Ich jakość zostawiała wiele do życzenia, co bardziej sprawnym chłopakom para mogła zaledwie wystarczyć na kilka tygodni, ale skoro tylko taka możliwość była, to trzeba było w nich chodzić. Potem trampki nieco odeszły w niepamięć, lecz powróciły jako nieśmiertelny i ogromnie popularny model firmy Converce.

Projektowanie butów, trampki

Autor: Justin Wolfe
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie te buty stały się kolejną obuwniczą legendą, i źródłem westchnień dużej ilości młodych ludzi. Firma Converce przede wszystkim postawiła na odpowiednią jakość, dopuszczalne nie było, aby but po kilku dniach noszenia mógł się w jakiś sposób porozklejać. Pojawiło się również bardzo dużo ich rodzajów i wzorów. Poza klasycznymi, jedynie do kostki, niezwykle popularne stały się także trampki wyższe.

Niezwykle interesująco przedstawia się także ich kolorystyka. Rzecz jasna najczęściej wybieranym kolorem jest typowa czerń, lecz oprócz tego można znaleźć trampki w kolorze zielonym, białym, czerwonym albo niebieskim. Bardzo do popularności trampek przyczynili się celebryci oraz aktorzy. Czasami wystarczało, że któraś z ikon mody pokazała się oficjalnie w takich butach na stopach, żeby przez najbliższe dni półki w sklepach zaczęły świecić pustkami. Być może i ta moda, jak wiele innych, również kiedyś przeminie, lecz klasyczny, czarny model trampek raczej długo będzie noszony przez następne pokolenia miłośników świetnych butów.