sweet peadolls clothes

Naturalne kosmetyki – czy wskazane jest je nabywać?

Słusznie ze wszędobylskim trendem eko, coraz większą sławą cieszą kosmetyki tworzone na prostych składnikach. Jakim sposobem odróżnić w istocie naturalne kosmetyki od tych prawdziwych wyłącznie z nazwy?

Kwas hialuronowy dla prawidłowego nawilżenia skóry

Autor: www.newderm.pl
Źródło: www.newderm.pl

Odwiedzając sklep kosmetyczny wcześniej zakładamy, iż wyszukane na półce kosmetyki naturalne mają automatycznie wiele wspólnego z naturą. Nic bardziej mylnego. Wiadomym jest, że często w błąd wdrażają nas same nazwy, w jakich można odnaleźć aloes, zieloną herbatkę, nagietek, olejek arganowy bądź też rumianek.

Do tego dochodzi sprawa porządnych, przyciągających spojrzenie opakowań, na jakich nierzadko występuje jakiś kwiat albo roślina mająca uwiarygodnić zwyczajne pochodzenie konkretnego produktu. Nie da się w podobny sposób zapominać o czystym zapachu i gwarancji, jaką nam daje renomowany koncern kosmetyczny, co rusz stający za tego rodzaju produktem.

To wszystko tworzy się na utrwalenie w nas pozytywnego wrażenia i przekonania, iż należność, jaką musimy uiścić jest trafna do zawartości i przez to buduje w nas zaufanie do jakości. Bo wszak jeśli coś jest drogie to musi być odpowiednie. Taka psychologiczna marketingowa zagrywka sprawia, iż na nieszczęście wpadamy w sidła broszury i decydujemy się na impulsowy sprawunek, którego później nierzadko żałujemy. Tutaj przeczytasz ciekawe informacje: tekst.

Kosmetyki naturalne

Autor: Ayu Laurence
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy więc zamierzasz kupować kosmetyki (EKERT – lakier hybrydowy) naturalne w dostępnej cenie i symultanicznie z zaufanego źródła, warto polegać na przetestowanych serwisach grupowych. Zasadnicze jest więc to, czy do produkcji użyto głównie substancji pochodzenia roślinnego, przykładowo olejek arganowy lub rumianek.

Wytyczna w tym wypadku jest pospolita – im więcej tych substancji, tym lepiej. Z definicji nie stają się one złośliwe i nie podrażniają skóry.

Ciekawy tekst? Jeśli tak uważasz, to bez wahania kliknij tutaj, gdyż naprawdę warto zobaczyć tam (https://www.dermamed.com.pl/oferta/endermologie) inne podobne posty!

Powinno się uważać również na surowce przetwarzane z przetworzonej ropy naftowej czy formaliny, jakże również oleju silnikowego. Z dewizy rezygnuje się z podstawy pochodzenia zwierzęcego, z drobnymi wyjątkami jak choćby lanolina lub też wosk pszczeli.

Pamiętajmy też tym, że kosmetyki naturalne nie są doświadczane na zwierzętach. Jeśli jednakże wyżej wymienione rady nie dadzą jednakże jednoznacznej odpowiedzi to powinno się spojrzeć na magazyn chemiczny: jeśli w składzie są cyfry to znaczy, że ustalony kosmetyk niezaprzeczalnie nie jest naturalny.