sweet peadolls clothes

Jakiego typu działania robi komornik? Jaka jest jego funkcja? Co należy wiedzieć na ten temat?

Głównym celem działań prowadzonych przez komornika jest wyegzekwowanie od dłużnika należności należnych wierzycielowi – są one pozyskiwane z majątku dłużnika. Musimy przy tym mieć na uwadze to, iż do zadań komornika nie należy ocena zasadności długu. W gestii wierzyciela, nie komornika, trzeba określenie, z czego egzekucja będzie zarządzona. Wierzyciel musi wtedy liczyć się z tym, że otrzyma informację o braku szansy ściągania długu. Co wówczas robić? Jak wyegzekwować dług?

Dług

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze zleceniodawca musi wiedzieć to, że komornik (sprawdź ofertę) działa na jego polecenie. Dlatego też należy sobie niezwykle dokładnie uświadomić kwestię ułożenia pisma egzekucyjnego, dopracować dobrą strategię jak ściągnąć dług. Jeśli jako źródło egzekucji zostanie w nim zaznaczone np. wynagrodzenie dłużnika za pracę, wówczas komornik będzie się zajmował egzekucją w tym właśnie terenie. Gdyby się miało okazać, że dłużnik nie jest pracownikiem w świetle kodeksu pracy, wierzyciel otrzyma informację o braku możliwości wyegzekwowania należności. Im zatem więcej informacji na temat majątku dłużnika posiada wierzyciel, tym lepiej. Co więcej wierzyciel musi uczestniczyć we wszystkich etapach postępowania egzekucyjnego – dzięki temu trzyma rękę na pulsie i może w odpowiedniej chwili reagować. Sprawdź co to windykacja długów od osób prywatnych.

Niejednokrotnie zdarza się tak, że niemoc komornika będzie wynikała z faktu,że dłużnik bez wątpienia niczego nie posiada.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, to kliknij ten link, w serwisie mała księgowość, który tam miejscu odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

W takich momentach w rachubę wchodzą dwie opcje: przede wszystkim –zdołał przepisać majątek na członka rodziny, po drugie – zaczerpnął przychody z niezbyt legalnych źródeł. Należy więc wykonać research w temacie.

Windykacja długów

Autor: Ttaaj
Źródło: http://www.flickr.com
Gdyby się mogło okazać, że dłużnik zdobywa dochody z nie do końca legalnych źródeł, opłaca się go informować, że sprawą tą będzie zajmował się fiskus. Jeżeli z kolei zacznie wychodzić na jaw pierwsza z zaznaczonych wyżej opcji, wierzyciel ma prawo do złożenia tzw. skargi pauliańskiej, której efektem może być zniwelowanie przepisywania majątku.

Oprócz tego wierzyciel może wnieść u komornika wniosek o poszukiwanie majątku dłużnika. W tym względzie komornicy okazują się zwykle skuteczniejsi niż w momencie działań takiego typu robionych na własną rękę, ponieważ posiadają dostęp do wielu ułatwiających to narzędzi. Te i inne kwestie są dosyć zawiłe, bo pojawia się tu jeszcze na przykład typu jak odzyskać pieniądze od dłużnika. Dobrze konsultować to ze specjalistami.