sweet peadolls clothes

Odnośnie wybrania najlepszej pieluchy dla naszego dziecka

Wiemy, że pieluszki wielokrotnego użytku to najzdrowsza postać pieluchowania latorośli. Żeby odciążyć ten niełatwy czas, warto pomyśleć o odpowiednio wyłonionych otulaczach, jakie będą utrzymywały pieluszkę w odpowiednim miejscu, strzegły i ochraniały ubranko przed przemoczeniem. To nie jest łatwy dobór.Na rynku jest wielu wytwórców oferujących różnorodnego gatunku otulacze dla dzidziusiów.

otulacz dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, żeby kupić otulacze rozmiarowo dobrane w stosunku do wagi malucha, jakie najodpowiedniej regulują sie, po największej części do cienkich nóżek i wciąż nie dużego brzuszka. Otulacze są korygowane za pomocą delikatnych rzepów bądź nap (zobacz tę stronę). Dla dzidziusia powinniśmy wyłonić otulacz najmniejszy rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Otulacz z bawełny i PUL-u to taki, który z wyjątkiem surowca PUL, posiada obrzeżną powłokę bawełnianą. Są one wybitnie porządnie oddychające i wentylujące.
Otulacz pulowy jak sama nazwa podkreśla składa się tylko z materiału typu PUL – innymi słowy zalaminowanego poliestru. Nadzwyczaj błyskawicznie wysycha.

Otulacz z wełny jest wykonany w 100% z wełny merynosów, która w pełni oddycha zachowując idealną ciepłotę ciała dziecka i hamując przegrzanie. Ten otulacz przede wszystkim wietrzymy – chyba że ulegnie poplamieniu. Pierzemy go ręcznie co 1-2 tygodnie. Na nieszczęście niespiesznie schnie i powinno się go lanolinować, żeby zagwarantować wydajną osłonę przed przesiąkaniem.

Asortyment otulaczy jest nadzwyczaj duży, barwne, w wesołe wzorki, w rozmaitych miarach, korygowane rzepami czy też zatrzaskami. Gdy latorośl pobrudzi otulacz niezbyt mocno, można wypłukać go pod bieżącą wodą, lub przetrzeć ściereczką, jak tylko wyschnie użyć od nowa. Nie musimy prać otulaczy po każdym przewinięciu, o ile się nie zanieczyścił zastępujemy tylko eko pieluszkę, o której więcej na tej stronie: strona zawierająca szczegóły na temat. Otulacz stosuje się z eko pieluszkami wielorazowymi, także z jednorazowymi wkładkami, jakie błyskawicznie, bez problemu wspomagają zlikwidować treść stałą, oraz zabezpieczają malucha przed wilgotnością z pieluszki. Dla dodatkowego zabezpieczenia przed przemoczeniem np. w nocy, jest możliwość użyć nadto nadzwyczaj chłonnych eko pieluszek. Otulacze i eko pieluszki dobieramy, biorąc pod uwagę poszczególne wymogi i poglądy.