sweet peadolls clothes

Piękne włosy

Błyszczące i mocne włosy to oznaka zdrowia i urody.Na co dzień stosujemy obowiązkowy zestaw kosmetyków do włosów w postaci szamponu i odżywki.

Zwłaszcza jeśli nie nie stosujesz farby do włosów,nie musisz martwić się o ich wygląd. O wiele więcej czasu na zabiegi pielęgnacyjne powinny poświęcić osoby, które systematycznie zmieniają kolor włosów. Powód takiego stanu rzeczy, to chemiczny skład farb, które mocno je wysuszają. Wówczas warto oprócz typowej odżywki, użyć kosmetyków do zadań specjalnych, na przykład maski z proteinami jedwabiu lub oleje do włosów, np. rycynowy lub z pestek winogron.

Najlepiej stosować naturalne kosmetyki do włosów, które nie mają w składzie chociażby konserwantów. Na przykład silikony to substancje, które oprócz właściwości nabłyszczających oklejają włos, powoduje, że szybciej się przetłuszczają. Podobnie jak organiczne kosmetyki do ciała, naturalne szampony i odżywki, zawierają więcej składników odżywczych, pochodzenia roślinnego.

Tak na prawdę należy dbać przede wszystkim o skórę głowy i dobierać szampon odpowiedni dla nas.

Modne fryzury i upięcia

Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli włosy mają skłonność do przetłuszczania się, to oznacza, że mamy skórę łojotokową i musimy ją odpowiednio oczyszczać. Warto mieć to na uwadze, gdyż możemy mieć również większą skłonność do łupieżu. Warto także uważnie wybierać szampon w przypadku skłonnej do alergii skóry. Wówczas zaopatrujmy się w szampony o jak składzie. Dobrze sprawdzą się także preparaty dla dzieci lub – więcej opinii na ten temat – kosmetyki apteczne (oferta na stronie).

Oprócz stosowania kosmetyków do włosów należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach codziennej pielęgnacji. Po pierwsze jak najrzadziej korzystać z lokówki i prostownicy Jeśli już koniecznie musimy z nich skorzystać, warto wspomóc się preparatem chroniącym włos przed działaniem wysokiej temperatury. Poradnik na .

Szukasz fascynujących danych na przedstawiany wątek? Świetnie się składa, ponieważ polecany serwis posiada dane godne zainteresowania, które są również bardzo interesujące.

Trzeba też dokładnie spłukać włosy po myciu, najlepiej letnią wodą. Mokrych włosów nie należy szczotkować, ani mocno wycierać ręcznikiem, ponieważ w tak właśnie uszkadzamy ich budowę i pozbawiamy blasku. Po zakończeniu suszenia pamiętajmy, aby przełączyć suszarkę na chłodny nawiew. To najlepszy sposób, aby zamknąć łuski włosa, wygładzając fryzurę.