sweet peadolls clothes

Budowa domu – doświadczona ekipa budowlana to podstawa

Budowa własnego domu jest marzeniem wielu ludzi. Ciekawa lokalizacja w spokojnej okolicy, możliwość posiadania władnego ogródka i oczywiście duża powierzchnia dla całej rodziny to z pewnością świetna perspektywa. Zanim jednak marzenia się ziszczą, należy poszukać odpowiedniej firmy budowlanej.

Od czego zacząć

Budowa domów to ważna inwestycja, z tego też względu warto oddać ją w ręce fachowców. Jak znaleźć doświadczonych specjalistów? Poszukiwania warto rozpocząć pytając o opinię znajomych czy rodzinę. Być może ktoś ostatnio budowa (papa na styropianie)ł dom i mógłby polecić wartą zaufania ekipę, która pracuje sprawnie i szybko, a w szczególności – dobrze. Inne rozwiązanie to pójść na spacer po okolicy, oczywiście jeśli nieopodal naszej działki któryś z sąsiadów zaczął już budowę.

Sprawdź też:

Obserwując postępy pracy możemy zweryfikować, czy opłaca się wziąć kontakt do właśnie tej firmy, czy lepiej kontynuować poszukiwania. Finalnie możemy także zajrzeć na fora w internecie, ale tutaj winniśmy zachować ostrożność. Bardzo często ekipy budowlane podają się za swoich klientów i zachwalają swoje usługi. Może również zdarzyć się, że osoby, które są niezadowolone z pracy takiej firmy, w rzeczywistości same są sobie winne, bo np. budowa (sprawdź to) domu przedłuża się ze względu na brak pieniędzy.

Wybór wykonawcy

budowa domu

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli przeprowadziliśmy już wstępną selekcję i wybór dotyczy zaledwie paru ekip, warto porównać koszty zaprezentowane przez każdego z kandydatów. Najczęściej o ostatecznym wyborze decyduje cena, jednak warto się zastanowić, czy firma budowlana, której zapłacimy więcej nie ma w swojej ofercie dodatkowych usług, co w efekcie będzie atrakcyjniejszym cenowo rozwiązaniem. Jeśli nasz dom ma powstać w mało znanej technologii, np. na szkielecie stalowej lub drewnianej, lepiej wybrać ekipę, która ma już doświadczenie pod tym względem. W innym wypadku nieznajomość technologii czy materiałów może narazić nas na dodatkowe koszty.

Rzecz jasna, warto też popytać o referencje, porozmawiać z osobami, mieszkającymi już w domach wybudowanych przez daną firmę i sprawdzić, czy wybrana ekipa bez problemów poradziła sobie z zadaniem. Rzecz jasna warto zdyskwalifikować budowlańców, którzy w czasie pracy spożywają alkohol, bo to również może narazić nas na większe koszty.