sweet peadolls clothes

Jakie mamy znane zabiegi, które polepszą wygląd naszych ciał? Które warto wymienić w poniższym zestawieniu?

Czasami, by polepszyć własny wygląd dobrze jest skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Nie wystarczą już proste sposoby, kremy albo inne specyfiki do pielęgnacji. Po prostu gdy chcielibyśmy być bardziej atrakcyjni będziemy musieli podjąć bardziej zdecydowane działania. Istnieje kilka popularnych zabiegów, poniżej omówimy kilka z nich.

Brzuch

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Lifting skóry to coraz bardziej popularny sposób na zmarszczki,a w konsekwencji na poprawienie wyglądu . Tego typu zabieg jest najczęściej robionym zabiegiem odmładzającym, czasami robi się także lifting – (przejdź do strony) brzucha albo biustu, jednak trochę rzadziej. Inaczej niż w przypadku innychrozwiązań nieoperacyjnych, lifting – zobacz więcej – działa na głębokie zmarszczki, większe fałdy skóry, dlatego efekty utrzymują się bardzo długo – około 10 lat. Zabiegi mniej inwazyjne jesteśmy zmuszeni robić częściej, nie dają w związku z tym takich samych efektów jak chirurgiczny lifting. Kolejnym znanym sposobem jest drenaż limfatyczny. To jedno z działań fizjoterapeutycznych.

Z pomocą specjalnych urządzeń usprawnianie jest krążenie limfy. Ta substancja to płyn tkankowy, który spływa do naczyń chłonnych, tworzących układ naczyń limfatycznych. Tym sposobem jesteśmy w stanie przeciwdziałać chorobom, które biorą się z obrzmień zastoinowych czy zapalnych. Tempo masażu jest dosyć wolne, to mniej więcej 10-15 ruchów w minutę, natomiast stosowane techniki robione są płynnie oraz delikatnie. Zabiegi tego rodzaju mogą odbywać się nawet do kilu razy dziennie. Wiele ludzi narzeka na własny brzuch, niezbędne są wtedy Specjalistyczne zabiegi na brzuch, jak liposukcja. Mowa tu o odsysaniu tłuszczu (poznaj szczegóły zabiegu).

To zabieg chirurgiczny, polega na wprowadzeniu przez niewielkie wcięcie na skórze – o rozmiarze 3-4 milimetrów, specjalnej kaniuli, która jest połączona z urządzeniem odsysającym, które wytwarza podciśnienie. Podczas jednego zabiegu najczęściej odsysa się 2-3 litry tłuszczu. Jest to metoda bardzo skuteczna, a do tego również bardzo inwazyjna.

Sposobem mniej inwazyjnym jest lipoliza laserowa. Podczas zabiegu pod skórę także wpuszcza się przez niewielkie nacięcia kaniulę, ale ze światłowodem, emituje ona promienie laserowe i niszczy komórki tłuszczu. Przez to uwalniany jest tłuszcz do części międzykomórkowej. Różnica między odsysaniem tłuszczu a lipolizą jest znaczna, ponieważ uwolnionego w trakcie tej drugiej metody tłuszczu nie ma potrzeby odsysać. Zostaje on wyrzucony z organizmu poprzez wątrobę oraz nerki.