sweet peadolls clothes

Meble skórzane – czy warto je kupić?

Zestaw wypoczynkowy to jeden z podstawowych elementów umeblowania mieszkania. Wersalka i fotele muszą przecież nie tylko pięknie dekorować wnętrze, lecz również być wytrzymałe, funkcjonalne i wygodne. Czy zakup obicia ze skóry będzie dobrym rozwiązaniem?

kanapa skórzana

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Meble, wykonane ze skóry naturalnej, mają wielu swoich zwolenników, jak również krytyków. Zanim zadecydujemy, czy nabyć meble skórzane, trzeba rozważyć wszystkie ich minusy i plusy.zobacz tu przeglądy budynków wrocław przeglądy budynków wrocławBezsprzeczną zaletą jest ich uniwersalność – skóra zawsze będzie na topie i wspaniale wpasuje się zarówno w tradycyjne, jak i w nowoczesne wnętrze. W dzisiejszej rzeczywistości, gdy coraz większa grupa dzieci i dorosłych cierpi na różnego rodzaju alergie, nie bez znaczenia jest fakt, iż skóra naturalna nie gromadzi w swojej strukturze kurzu i zabrudzeń, jak to się dzieje w przypadku obić materiałowych. Zwolennicy zestawów wypoczynkowych ze skóry zwracają uwagę, że meble tego gatunku nadają wnętrzu niepowtarzalny, bardzo luksusowy charakter. Meble skórzane są dobre zarówno do klimatycznego salonu z kominkiem, jak i do domowej biblioteczki – skórzane meble.

kkliknij obrazek

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Czy meble ze skóry wykazują więc jakieś wady? Tak i to całkiem niemało. Po pierwsze, żeby móc przez długi czas cieszyć się urodą nabytego kompletu, należy zainwestować w dobre kosmetyki do czyszczenia skóry, a następnie trzeba poświęcić niemało czasu na pielęgnowanie tapicerki. Inną wadą skóry naturalnej jest niewielka odporność na uszkodzenia mechaniczne, jeżeli więc w domu znajdują się małe dzieci lub zwierzęta z ostrymi pazurkami, rozsądnie jest zrezygnować z upatrzonego skórzanego narożnika. Wybór sofy obitej jasną skórą to decyzja ryzykowna, jeśli pojawią się plamy, trudno je będzie wyczyścić. Jeżeli na przykład wylejemy kompot owocowy na tapicerkę materiałową, bez problemu można zdjąć pokrowiec i wyprać go w pralce. W przypadku skóry taki zabieg jest nierealny.

Ostatnia, ale wcale nie mniej istotna wada mebli skórzanych to ich cena, jeżeli decydujemy się na komplet wypoczynkowy, wykonany ze skóry naturalnej, musimy liczyć się ze sporym kosztem zakupu.

Jeśli twierdzisz, że omawiany tu post jest cenny oraz poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten link, a przeczytasz więcej informacji patenty.

Co prawda, nie zawsze musi to być wadą, ponieważ taka inwestycja pozwoli nam cieszyć się kupionym meblem przez wiele lat, jednak czasami trudno jest znaleźć tak dużą sumę pieniędzy naraz.