sweet peadolls clothes

Walka z jąkaniem

Początek choroby można przegapić: dziecko zacina się, przeciąga niektóre sylaby. To właśnie objawy jednej z trudniejszych chorób, która potrafi odcisnąć się na całym życiu. Nie ma jednej metody na jąkanie, ale jest terapia, która pomaga łagodzić tę przypadłość.

Autor: timsamoff

Dlaczego się jąkam?Niełatwo powiedzieć, gdzie leży powód tej wady.Jest jąkanie organiczne to złożone upośledzenie fizyczne. Natomiast jąkanie czynnościowe może pojawić się wywołane szokiem, bardzo silnym stresem. Czasami dzieci jąkają się jedynie w szkole – w określonej grupie.

Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie. Niektóre uczą się mówić od razu, inne nie mogę przekroczyć tej bariery. Pomiędzy 4 a 8 rokiem życia zdarza się, że dzieci jąkają się. To bardzo często połykanie lub powtarzanie sylab, przeciąganie i zacinanie się. Bywa, że to tylko tymczasowe zaburzenia i szybko ucichną, dlatego też ten problem określany jest jąkaniem rozwojowym. Za całą pewnością w tych najbardziej skomplikowanych sytuacjach zaburzenie wymowy zamienia się w załamanie psychiczne. Chory czuje nacisk i brak tlenu w klatce piersiowej, a słowa, pomimo prób, nie przeradzają się w dźwięki. Później mogą pojawić się tiki, skurcze mięśni twarzy, które powodują kolejne stresy, dodatkowo komplikując chorobę. Wyjściem jest jest terapia i sprawdzony logopeda Anna Szerszeńska ze stolicy.

Autor: flattop341

Najlepsza pomoc logopedycznaKlasyczne ćwiczenia na jąkanie rozluźniają aparat mowy. To dobrze znane dmuchanie baloników, masowanie policzków i artykulacja głosek oraz sylab w lusterku. Niezbędna jest terapia – https://www.psychodynamiczni-gdynia.pl/psychoterapia/terapia-par/ – psychologiczna. Chorzy mogą mieć kłopot z prostymi zachowaniami takimi jak wykonanie telefonu, wizyta w sklepie, a porażki pogłębiają problem. Chodzi więc także o to , by mieć odrobinę dystansu i pogodzić się z jąkaniem. Opanowanie stresu to szansa płynnej rozmowy.

Jąkanie to złożone, poważne zaburzenie komunikacji. Chorym może pomóc dobry logopeda Warszawa jest najlepszym w Polsce ośrodkiem, leczenia takich schorzeń.

Źródło: szerszenska.com