sweet peadolls clothes

Zdrowie i relaks – czy wykorzystywanie soli do kąpieli może wpłynąć samopoczucie człowieka?

Poszukujesz czegoś niezwykłego, co pomoże Twojemu ciału się zrelaksować? Najbardziej korzystnie w czasie kąpieli, najbardziej, gdy będzie to miało związek z regeneracją sił. Jest sporo takich produktów, jednak nie każdy z nich spełnia swoją najbardziej znaczącą funkcję. Tymczasem jest niezwykły produkt, który nie dość, że sprawia, że relaks zyskuje dodatkową jakość, to jednocześnie pozwala na prawdziwą odnowę energii fizycznej, jak i psychicznej. Bez obawy, nie mówimy o jakichś drogich zabiegach, na które wielu z nas nie stać. Mowa jest o nieskomplikowanym zabiegu, który można samemu, w zaciszu własnego domu, przeprowadzić. Poznaj sól do kąpieli.

kąpiel

Autor: Oras
Źródło: Oras
Do wyboru mamy wiele różnorodnych odmian soli do kąpieli. Jesteśmy w stanie wybrać sól z Morza Martwego. To niezwykle bogaty w składniki mineralne produkt, jest idealny na wiele różnych dolegliwości. Sól himalajska to niezwykle oryginalna, jasnoróżowa sól. Jest bardzo czysta, jest również krystaliczna i naturalna. Przeznaczona zwłaszcza dla osób, które mają problem z podrażnieniem skóry albo z cellulitem. Sól z Morza Bali ma szarawy odcień, znakiem szczególnym jest również jej porowata powierzchnia. Ażeby ją uzyskać potrzebne jest przeprowadzenie naturalnego procesu suszenia. Wykazuje również zdolność do pochłaniania zapachów. Sól Epsom, to angielska sól, którą na początku uzyskiwano podczas odparowywania wody mineralnej. Bogata w minerały – szczególnie w siarczany i magnez. Znana jest jeszcze mocno zmineralizowana i gruba sól morska – sól z Morza Śródziemnego.

Sole do kąpieli to nie tylko zapewnienie relaksu i komfortu, dają one znacznie więcej korzyści (zobacz: ). Sól idealna jest do peelingu skóry, wspaniale wygładza skórę eliminując z jej powierzchni martwe komórki. Zawarte zaś w jej składzie minerały dodatkowo wzmacniają skórę. Sól do kąpieli to także

kąpiel

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl

wspaniała metoda leczenia podrażnień skóry oraz nieprzyjemnych dolegliwości, jak wysypki i wypryski. Substancje obecne w solach do kąpieli wzmacniają słabe krążenie ograniczając jednocześnie sztywność mięśni lub objawy zapalenia stawów.

Warto na pewno przynajmniej jeden dzień w tygodniu zrobić sobie tego typu relaks – zafundować sobie kąpiel z dodatkiem soli morskiej. Przede wszystkim możemy być pewni relaksu, lecz także poprawy stanu naszej skóry. Przy pomocy soli możemy i więcej, bo bez problemu możemy zrobić sesje aromaterapeutyczną, w tym celu musimy dopasować jak najlepiej do własnych preferencji sól o miłym zapachu. Zróbmy to i poczujmy się tak, jak wymaga tego chwila – zupełnie wyluzowani, pochłonięci przez zapachy i niezwykły komfort. Więcej kosmetyków znajdziesz na stronie: .