sweet peadolls clothes

Szaliki, czyli ozdabiające ubiór eleganckie akcesoria

Bez względu od pory roku, aury, okazji szaliki, apaszki i chusty są często lubianymi dodatkami wzbogacającymi damski i nie tylko ubiór. Są to przeróżnego typu: szale, szaliki (jedwabne, kaszmirowe, bawełniane, wełniane, jedwabiu, kaszmiru czy z wełny), chusty, chustki, apaszki, rękawiczki, odpowiednio dobrane do ubioru nakrycia głowy, paski i różnego typu biżuteria.

Te i inne dodatki każdy ubiór czyniąniekonwencjonalnym! Są wspaniałym uzupełnieniem ubrania, podkreślają osobowość, rozweselają szare kolory garderoby nie tylko pani, lecz też mężczyzny ubranego elegancko w garnitur i płaszcz.

szale

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Można chusty – opinie na nasz temat -, apaszki dodające szyku różnorodnie zawiązać na szyi, na głowie, a nawet wykorzystać w roli paska. Da się nawet umiejętnie związując odpowiednio dwie chusty ze sobą wyczarować śliczną kamizelkę (lub dość odważną bluzkę)! W sprzedaży bardzo dużo tychże najmodniejszych dodatków.

W sieci można zasięgnąć dużo informacji o trendach na jakie powinno się zwrócić uwagę chcąc być modną kobietą czy też kupując modny prezent dla mamy. Mówi się, że w sezonie 2014 najmodniejsze kolory to odcienie pastelowe.

Elegancka kobieta powinna też zaopatrzyć się w kilka egzemplarzy apaszek, szali czy chust kolorowych w neonowych kolorach. Modne w tym sezonie także będzie zestawienie kolorów czarnego z białym w tak zwaną szachownicę.

Zaciekawiły Cię notki podane w tym tekście? Jeśli tak, to czytaj także badanie wzroku w salonie optycznym podobne informacje, tyczące się tego tematu. Przejdź do następnej witryny.

Z tego wniosek, że modne znów będą chusty typu arafatki. Nazwa tej chusty wzięła swą nazwę od nazwiska przywódcy Palestyńczyków – Arafata, którego preferowanym dodatkiem (także do munduru) była właśnie chusta w czarno – białą szachownicę, dość duża.

Można także łatwo zauważyć, iż dość popularne bawełniane chusty i apaszki na naszych ulicach mają ostatnio desenie ludowe, w żywych barwach. Najczęściej są to wzory łowickie albo też wzory zaczerpnięte z kultur regionów górskich. Każda modna Warszawianka jak ongiś, mniej więcej sto lat temu, chce wyglądać jak zdrowa, rumiana góralka. Na pewno z tego trendu zadowoleni byliby nasi pradziadowie, rówieśnicy Wyspiańskiego.