sweet peadolls clothes

Techniczny odbiór swojego mieszkania i na co należy zwrócić uwagę?

Zakup mieszkania dla zdecydowanej części społeczeństwa bywa równoznaczne z podjęciem zobowiązania finansowego na wiele lat. Dodatkowo każdemu zależy, aby upragnione lokum okazało się doskonałe pod każdym względem oraz by mieszkało się w nim wygodnie.

Dlatego też ważne jest, by zarówno przestrzeń mieszkalna, jak i cały budynek, wykonane zostały starannie, estetycznie a co najważniejsze zgodnie z obowiązującymi normami. Zatem… musimy to sprawdzić.

Odbiór (zobacz odnośnik do serwisu) mieszkania od dewelopera

Odbiór techniczny najbezpieczniej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na dostrzeżenie prawdopodobnych wad. Albowiem wymagana jest precyzja oraz podstawowa wiedza z zakresu budownictwa, idealnym posunięciem jest udanie się na odbiór techniczny z fachowcem. Wówczas nie musimy sami zagłębiać się w tajniki budowlanki. Jest to także dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy nie mamy narzędzi potrzebnych do przeprowadzenia odbioru technicznego, takich jak poziomnice, kątowniki czy metry.

Dzięki doświadczeniu zawodowemu specjalista sprawdzi punkt po punkcie, całe mieszkanie, dokona rzetelnej oceny kupowanej nieruchomości i konkretnie będzie argumentował obowiązek wprowadzenia zmian.

Odbiór techniczny (zweryfikuj u źródła) mieszkania

odbiór techniczny mieszkania

Autor: Simon James
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera przeważnie zaczynamy od pomiaru nabytej nieruchomości, później zaś szczególną uwagę musimy zwrócić na: ściany, okna, posadzki, wentylację, drzwi (wewnętrzne, zewnętrzne), dostępność mediów. Weryfikujemy także klasę, markę i jakość zastosowanych w pomieszczeniach materiałów, i oczywiście porównujemy czy odpowiadają tym, o których istnieniu, w umowie zapewniał deweloper. Poza poświęceniem czasu na staranne oglądanie mieszkania, wygospodarujmy go również na zweryfikowanie innych miejsc, o których była mowa w zawartej umowie, np. na obejrzenie piwnicy.
Co jeśli zauważymy usterki w mieszkaniu? Gdy dokonaliśmy już starannych oględzin lokalu, i zauważyliśmy przy tym pewne obiekcje co do stanu nieruchomości, potrzebne jest zaznaczenie spostrzeżeń w treści protokołu odbiorczego.
Dodatkowe informacje: co warto wiedzieć