sweet peadolls clothes

Komputer ma wychodzić na zdrowie człowiekowi, a nie panować nad nim.

Uzależnienie to stan psychiczny i fizyczny, który jest konsekwencją wpływu pomiędzy organizmem a substancją psychoaktywną, uzewnętrzniający się koniecznym używaniem komputera ciągle lub czasowo, aby doświadczyć jego oddziaływania albo uchronić się przykrego samopoczucia który jest wynikiem powstrzymywania się.

Oznaki uzależnienia od Internetu: kiedy czujemy się zupełnie pochłonięci Internetem, doświadczamy uczucia jakbyśmy byli porwani przez komputer, myślimy o nim przez cały czas, także kiedy z niego nie korzystamy. Aby mieć przyjemność, czujemy potrzebę korzystania z Internetu coraz dłużej. Odczuwamy bezsilność sprawdzania czasu używania Internetu.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy usiłujemy zmniejszyć używanie komputera lub (zobacz ofertę) w ogóle wycofać się, odczuwamy niepewność i nerwowość. Korzystamy z komputera by uwolnić się od trudności albo gdy dokucza nam poczucie bezradności, winy, lęku albo przygnębienia. Oszukujemy najbliższych, aby ukryć swoje pogłębiające zaangażowanie w Internet. Wystawiamy na szkodę lub – link do strony – ryzykujemy utratę ważnego związku, zatrudnienia, okazję kształcenia lub awans z powodu Internetu.

W takich sytuacjach niezbędny jest sprawdzony psycholog, który na pewno okaże wsparcie w walkę z tym kłopotem. Dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanej kuracji możliwe jest pozbycie się takich zaburzeń.

Dziecko przy komputerze

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com
Objawy nałogowego regulowania uczuć od Internetu u nastolatków są tożsame. Dziecko zamiast się uczyć pozoruje naukę, podczas gdy godzinami gra(więcej szczegółów). W czasie grania wpada w położenie podobne do amoku. Usiłowania ograniczenia czasu spędzonego przy komputerze napotykają na silny opór, nawet agresję.

Niechętnie spotyka się ze znajomymi, nie posiada przyjaciół, woli komputer niż przebywanie na świeżym powietrzu. Nie umie odpoczywać. Nie wzrusza się. Szkodliwe przyzwyczajenie nastolatka od sieci, należy rozpoznawać nie tyle jako przypadłość na którą cierpi, lecz jako objaw zmartwień młodego człowieka i jego bliskich. W takiej sytuacji może pomóc terapia i rozmowa ze specjalistą od uzależnień.