sweet peadolls clothes

Era medycyny estetycznej

Spośród wielu życzeń jedno zasługuje na zainteresowanie. Jest ono z jednej strony nie do zdobycia, zatem dlatego tak kuszące, a po wtóre to odwieczne pragnienie, które przenigdy nie będzie spełnione (choć kto wie, w odległej przyszłości). Mówimy o życiu wiecznym, niestety, nie załapiemy się na taki wieczny dancing. Będąc jednak tu, na ziemi, staramy się za wszelką cenę przedłużyć nasze życie, w sensie symbolicznym – kolekcjonując pamiątki, przeszłość, jak i w sensie estetycznym – troszcząc się o swój wygląd. O tym drugim chciałbym napisać niewiele zdań.

operacja

Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com
pragnienie poprawiania starzejącej się urody była od zawsze, od stuleci ludzie mieli swoje sekrety na zminimalizowanie konsekwencji pędzącego czasu, na okłamywanie przeznaczenia, jakim była postepująca jesień życia. Wszystkie te metody jednakowoż nie miały szans z postępującym procesem, który dotyka każdego z nas. Jedni, co prawda mają silniejsze geny, drudzy egzystują w lepszych warunkach, mają przyjemniejszą pracę, w mniejszym stopniu są wrażliwi na choroby, to wszystko ma wpływ na szatę zewnętrzną, formę życiową i w rezultacie przebieg starzenia. dużo pozmieniało się jednakowoż wraz z rozwojem medycyny estetycznej (medycyna estetyczna).

Jej początek szacuje się na lata 70. XX wieku, jej twórcą jest endokrynolog Jean Jacques Legrand, to on właśnie w 1973 roku zaczał tę prekursorską kartę w historii tworząc w Paryżu Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. W naszym kraju pojawiła się zaraz po zamianie ustroju, razem z nastaniem kapitalizmu i ekonomii wolnorynkowej.

Zapewne przyda Ci się łącze do serwisu (http://www.s-lab.pl/o-nas/historia-firmy.html), jeśli interesują Cię zawarte w tym artykule informacje. Na poniższej stronie wyczytasz ich znacznie więcej.

Dzięki temu przy Polskim Towarzystwie Lekarskim zaistniała Sekcja Medycyny Estetycznej. Była to pierwsza tego typu na naszej ziemi fundacja, która wspierała i rozpowszechniała medycynę estetyczną. Jednocześnie robiła to w środowisku medycznym, lecz także poza nim zataczając coraz szersze kręgi.

pomimo przekór ogólnej opinii, że jest to specjalizacja dermatologii, medycyna estetyczna nie posiada specjalizacji, co znaczy, iż lekarzem medycyny estetycznej z z sukcesami może być lekarz innej sfery, np. internista lub stomatolog. Żeby oczywiście dołączyć do tego zacnego grona trzeba się stale dokształcać.

dzisiaj w dowolnym większym mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków czy Gdańsk) znajdziemy specjalistów medycyny estetycznej. Są już nawet mocno znane osoby na rynku, które cieszą się niemałą popularnością, co pozwala rozwijać się tej interesujące dziedzinie jeszcze bardziej sprawnie. W przyszłości na zapewne nie będzie gorzej (czytaj to).