sweet peadolls clothes

Kiedy haluksy nie dają ci spokojnie żyć, zdecyduj się na operację oraz ciesz się zdrowiem stóp

Badania pokazują, że z problemem koślawego palucha, czyli inaczej haluksów, boryka się blisko 1% wszystkich mieszkańców naszego kraju. Znacznie częściej cierpią z powodu tej dolegliwości panie, gdyż chętnie zakładają obuwie na wysokim obcasie i z zwężonymi noskami, co przyczynia się do odginania palców. Nieprawidłowości w obrębie palców wpierw bywają nieznaczne, lecz z z biegiem czasu nie tylko wyglądają brzydko, ale także robią się bardzo bolesne.

zadbane stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Haluksom można zapobiegać

W wielu wypadkach schorzeniu koślawego palucha można zapobiegać, rezygnując z obuwia, które deformuje i przeciąża przód stopy.

Intrygują Cię opisywane tutaj zagadnienia? Jeśli tak, to kliknij dodatkowo ten link – są tu ważne informacje (http://vetan.wroclaw.pl/kontakt), które także Cię zaciekawią.

Panie, które podczas noszenia szpilek czują dotkliwy ból lub czują uczucie gniecenia w palcach, muszą zrezygnować z takich bucików. Nie można mimo wszystko zapominać, że haluksy są dolegliwością o podłożu genetycznym i gdy któryś z rodziców zmagał się z problemem koślawego palucha, całkiem prawdopodobne, że odziedziczy się złe ułożenie kości śródstopia albo wiotkość tkanki. Trzeba wspomnieć, że nawet kiedy haluksy już się pojawiły, można je korygować poprzez wykorzystanie określonych ćwiczeń dostosowanych przez specjalistę, zakładanie profesjonalnych wkładek korygujących oraz ortopedycznego obuwia.

Jeżeli dolegliwości stają się bardzo uciążliwe, wyjściem okaże się operacja

Kiedy zabiegi rehabilitacyjne nie przynoszą efektu, a deformacje pogłębiają się i stają się coraz bardziej bolesne, konieczna może stać się operacja haluksy. Należy powiedzieć, że w minionych latach technika operowania haluksów uległa znacznemu zaawansowaniu i zyskuje się dzięki niej doskonałe efekty.

Masz zamiar zobaczyć następne teksty tyczące się wyjaśnianej tu tematyki? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik i sprawdź wpis ze strony.

W niemal wszystkich przypadkach daje się całkowicie wyeliminować problem koślawego palucha, dolegliwość nie powraca, a człowiek może radować się wygodnym poruszaniem bez oznak bólu.

zdrowe nogi

Autor: Mustela
Źródło: www.mustela.pl
Doskwierają ci haluksy? Zgłoś się do specjalisty

Kiedy pojawia się u nas operacja koślawego palucha bywa konieczna i nie należy zmagać się z niedogodnościami towarzyszącym chodzeniu bądź zakładaniu obuwia. Lepiej szybko udać się do specjalisty, który zaleci zdjęcia rentgenowskie oraz określi, czy zabieg jest optymalnym zaleceniem. Operacja tego typu trwa 1-2 godziny, a pacjent naprawdę prędko dochodzi po niej do pełnej formy oraz ma możliwość radować się odzyskaną swobodą poruszania.