sweet peadolls clothes

Z jakiego powodu obsługa klienta jest tak istotna.

Jeszcze trzydzieści lat wstecz, w czasie innego ustroju, w naszym kraju, pojęcie rzetelnej obsługi klienta było dla większości z nas zupełnie obce. Ludzie kupowali przedmioty sklepach, gdzie można było je kupić, a sprzedający był panem i władcą. Brak realnej konkurencji że strony innych przedsiębiorstw, przysłowiowo rozpuścił sprzedających i sprzedawców, jacy na swoich klientów patrzyli z góry, a nieszczęsny kupujący nie był w stanie zrobić nic, bo ostatecznie chciał dostać towar.

Po przemianie ustrojowej i otworzeniem polskiego rynku dla europejskich przedsiębiorstw, w Polsce zaczęły się wykształcać europejskie standardy obsługi konsumenta. Zauroczeni wolnością i nowym systemem wartości obywatele Polski zaczęli w końcu wymagać od sprzedawców wyższego stopnia ogłady i obsługi.

Dzisiaj już mało kto pamięta te czasy, a jeszcze mniejsza ilość wspomina je z tęsknotą. Świat poszedł zdecydowanie do przodu, standardy obsługi klienta również. Wolność wyboru i postęp technologiczny (np. Internetu) umożliwiły nieskrepowana możliwość poruszania się po świecie sklepów, i w świecie realnym, a także wirtualnym. Wyjścia do sklepu nie musimy dziś planować, a jeżeli nie chcemy ruszać się z domu, wystarczy, że wpiszemy w dowolnej wyszukiwarce interesującą nas frazę powiązaną z poszukiwanym produktem, np. „Czółenka Deichmann” i otrzymamy pełny asortyment wybranego sklepu.

Bardzo podobnie sytuacja ma się przy zakupach w realnym świecie. Bo jeśli obsługa nie będzie nas zadowalała, lub asortyment będzie zbyt mały, po prostu zmienimy sklep Deichmann, wymieniony już wcześniej, od dawna przodował w jakości obsługi klienta. Wyśrubowane niemieckie standardy niezwykle szybko zostały przyjęte przez Polaków. Chciałbym w tym miejscu opisać pewna historię.

Niedawno wybrałem się do pasażu handlowego, z zamiarem kupna interesującego sprzętu wędkarskiego. Moja żona przekonała mnie do wstąpienia „przy okazji” do sklepu z butami, żeby wyłącznie „rzucić okiem” na najnowsze buty męskie Deichmann był w tej galerii najbliżej, wiec wstąpiliśmy tam, mogło by się wydawać, na chwile. Na wejściu przywitały nas szeroko uśmiechnięte ekspedientki, jakie przez cała nasza wizytę podpowiadały mi, również pod kątem stylu i sposobu mojego ubierania się. Niezwykle szybko dobrały mi pasujące buty, jakie oczywiście kupiłem i wyszedłem zupełnie zadowolony ze sklepu.