sweet peadolls clothes

Wszystko co najistotniejsze związane z karmieniem noworodka. Poradnik informacje dla przyszłych mam

Karmienie noworodka to nie zawsze przeurocza kwestia. Bardzo często zjawisku temu wtórują rozmaite bolączki tj.: pękanie brodawek, nawał mleczny, zapalenie gruczołów sutkowych.
Pękanie brodawek uprzykrza karmienie noworodka. Pęknięcia brodawek często spowodowane są brakiem zahartowania ich do podwyższonego niż zwykle użycia.

matka i dziecko

Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby
Gdy na świat już przyjdzie nasza pociecha, nie mamy jeszcze doświadczenia w przystawianiu piersi. Zdarza się, że serwujemy niemowlakowi niewłaściwie i wtedy ssie sam sutek- opublikowany tutaj. Właściwe karmienie noworodka to przystawienie mu piersi, tak aby napełniło mu całą buzię z sutkiem delikatnie skierowanym w stronę podniebienia. Co można zrobić aby złagodzić te bolesne przejawy?

Przed karmieniem i po należy obmyć sutki jałową gazą, później osuszyć. Można nawilżyć własnym mlekiem, ponieważ ma ono właściwości gojące i zabliźniające, można też użyć kremu pielęgnującego brodawki sutkowe. Ukojenie też ześle użycie jednokrotnych wkładek laktacyjnych i wymiana ich przeciętnie co godzinę, tak aby pierś była czysta i sucha. Jeśli to nie przyniesie ulgi byłoby właściwe udać się do lekarza.

Nawał mleczny oznacza, że karmienie noworodka odbywa się w sposób nietrafny, tzn. że niemowlę jest nie często przystawiane, że piersi nie są odessane do końca. Przejawy złagodzi masaż ciepłym prysznicem przed karmieniem, zimne okłady między karmieniami, odciąganie pokarmu laktatorem po karmieniu, aby pierś była wypróżniona do ostatka.

Noworodek

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com

Stan zapalny gruczołów sutkowych spowodowane jest zaleganiem mleka w piersiach. Objawia się wysoką temperaturą, z rzadka bólami mięśni, nabrzmieniem a z rzadka zaczerwieniem piersi, temu wszystkiemu współtowarzyszy olbrzymie przemęczenie bonusy.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie, którą tutaj znajdziesz, także jest coś wartościowego.

Aby uniknąć tych niedogodności, trzeba przystawiać bobasa częściej do karmienia, ściągać ostatki pokarmu samodzielnie, rozmasowywać dolegliwe miejsce podczas karmienia i po, masaż należy zapoczątkować od klatki piersiowej i doprowadzić w kierunku sutków.

Co by o tym nie mówić karmienie noworodka piersią usprawni się w przeciągu 6-8 tygodni. Warto przetrwać ten ciężki czas, pożytek jakie za sobą niesie są nieocenione.