sweet peadolls clothes

Nowy rok, stare należności – o czym warto pamiętać, by nie dostać oprocentowanych zaległości

Kwestie rozliczania dla wielu prywatnych przedsiębiorców, a szczególnie wchodzących na rynek wywołują ból już przez samą nazwę. Urząd Skarbowy nie odpuszcza i wcześniej czy później należy zestawić przed instytucją należyte pisma z odliczeniami czy też kolumnami podatków.

Przedsiębiorcy zmuszeni są opłacać tak zwane zaliczki na podatek, które pochodzą z własnej działalności.

Podatki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Przypominając progi podatkowe wynoszą one 18 i 32 procent, drugi parametr procentowy jest wiążący dla wszystkich przedsiębiorstw, które generują wpływ ponad 85 528 złotych rocznie. W rzeczywistości sytuacja nie przedstawia się dla pomniejszych przedsiębiorstw kolorowo – fakty są takie, że biorąc pod lupę wszystko co opisuje podatek liniowy: zasady, przeliczniki itp. wychodzi na to, że opłaca się on jedynie od progu 32 %.

W sprawie zaliczek, które właściciele wszystkich firm muszą składkować raz na miesiąc istnieją wyjątki. Młodsi inwestorzy i drobni przedsiębiorcy mogą wybrać opcję, w której będą odprowadzać podatek dochodowy kwartalnie. W przypadku comiesięcznych zaliczek odprowadzane są one do 20 dnia każdego miesiąca. Jeśli wybierzemy kwartalny sposób naliczania inwestor musi powiadomić o swojej decyzji urząd do każdego 20 lutego.Nie inaczej postępuje się w latach następnych, chyba, że naliczanie odsetek zmieni się na miesięczne. Polecamy również

Zobowiązania finansowe jawiące się niczym zmora dla części przedsiębiorców to także odsetki od zaległości ZUS.

jak obliczyć podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy pracujący na umowie o pracę opłacają składki społeczne i za OFE. Każde niedociągnięcia za zaległy rok podatkowy instytucja wychwytuje i oprocentowuje w nowym roku podatkowym. Stawki się zmieniają – ostatnie odnośnie dopłat społecznych wynosiły 8 %, a przy OFE ustalone zostały na 4,51% w skali roku. Jeśli byliśmy na bakier z niespłaconymi usługami i inwestycjami także oberwiemy oprocentowaniem po pieniądzach. Stawka jest jeszcze boleśniejsza – wskaźnik za tak zwane odsetki za zwłokę w spłacaniu wynosił 13 % w skali roku.

Kiedy ciekawi Cię prezentowany wątek, obejrzyj www (https://www.cpsystem.pl/) a na pewno zdobędziesz więcej informacji na to ciekawe zagadnienie – nie czekaj tylko kliknij.

Czytaj też

Dlatego też jasna uwaga i konkluzja – pracując na stałej umowie lub pensji nie warto zadzierać z instytucjami rozliczającymi.

Jeżeli prezentowany w tym miejscu artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, kliknij tutaj, ponieważ z pewnością warto zobaczyć tam również inny tego typu tekst.

Wszelkie niedociągnięcia i niedoinwestowania odbiją się w nowym roku podatkowym czkawką.