sweet peadolls clothes

Nowy rok, stare należności – o czym warto pamiętać, by nie dostać oprocentowanych zaległości

Kwestie rozliczania dla wielu prywatnych przedsiębiorców, a szczególnie wchodzących na rynek wywołują ból już przez samą nazwę. Urząd Skarbowy nie odpuszcza i wcześniej czy później należy zestawić przed instytucją należyte pisma z odliczeniami czy też kolumnami podatków.

Przedsiębiorcy zmuszeni są opłacać tak zwane zaliczki na podatek, które pochodzą z własnej działalności.

Podatki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Przypominając progi podatkowe wynoszą one 18 i 32 procent, drugi parametr procentowy jest wiążący dla wszystkich przedsiębiorstw, które generują wpływ ponad 85 528 złotych rocznie. W rzeczywistości sytuacja nie przedstawia się dla pomniejszych przedsiębiorstw kolorowo – fakty są takie, że biorąc pod lupę wszystko co opisuje podatek liniowy: zasady, przeliczniki itp. wychodzi na to, że opłaca się on jedynie od progu 32 %.

W sprawie zaliczek, które właściciele wszystkich firm muszą składkować raz na miesiąc istnieją wyjątki. Młodsi inwestorzy i drobni przedsiębiorcy mogą wybrać opcję, w której będą odprowadzać podatek dochodowy kwartalnie. W przypadku comiesięcznych zaliczek odprowadzane są one do 20 dnia każdego miesiąca. Jeśli wybierzemy kwartalny sposób naliczania inwestor musi powiadomić o swojej decyzji urząd do każdego 20 lutego.Nie inaczej postępuje się w latach następnych, chyba, że naliczanie odsetek zmieni się na miesięczne.

Interesuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło (https://www.tawol.com.pl/pl/trojniki/) a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Polecamy również

Zobowiązania finansowe jawiące się niczym zmora dla części przedsiębiorców to także odsetki od zaległości ZUS.

jak obliczyć podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy pracujący na umowie o pracę opłacają składki społeczne i za OFE.

Interesujący artykuł, nie uważasz? Jeśli więc masz ochotę zobaczyć podobny serwis, sprawdź (https://ortodoncjacyfrowa.com.pl/aparaty-ortodontyczne/) co dla Ciebie mamy, to też będzie w Twoim.

Każde niedociągnięcia za zaległy rok podatkowy instytucja wychwytuje i oprocentowuje w nowym roku podatkowym. Stawki się zmieniają – ostatnie odnośnie dopłat społecznych wynosiły 8 %, a przy OFE ustalone zostały na 4,51% w skali roku. Jeśli byliśmy na bakier z niespłaconymi usługami i inwestycjami także oberwiemy oprocentowaniem po pieniądzach. Stawka jest jeszcze boleśniejsza – wskaźnik za tak zwane odsetki za zwłokę w spłacaniu wynosił 13 % w skali roku. Czytaj też

Dlatego też jasna uwaga i konkluzja – pracując na stałej umowie lub pensji nie warto zadzierać z instytucjami rozliczającymi. Wszelkie niedociągnięcia i niedoinwestowania odbiją się w nowym roku podatkowym czkawką.