sweet peadolls clothes

Jak dopasować idealną torebkę?

Dobór torebki niby jest łatwy, jednakże to, co widzimy na ulicach świadczy o tym, że kobiety miewają z tym problem. Reguły są trzy. Nie są nazbyt trudne, kłopot polega tylko na tym, że się wzajemnie przenikają. No i nad wszystkimi stoi czwarta reguła – moda. To ona każe nosić paniom raz skórzane, luźne wory , natomiast zaraz potem maleńkie mydelniczki bez względu na warunki.

torebka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Reguła pierwsza to dopasowanie torebki dokładnie do okoliczności. Jest nieskomplikowana, im późniejsza godzina dnia, zaś okoliczność w wyższym stopniu oficjalna, tym torebka mniejsza. Duża, torba ciężka zwisająca z ramienia kobiety w balowej sukni zepsuje cały efekt. Na okazje wieczorne odpadają torebki dywanikowe, za to sprawdzają się włoskie torebki z cekinami czy koralikowe –

Reguła kolejna – im kobieta drobniejsza a także niższa, tym torebka również mniejsza i posiadająca mniej ozdób. Filigranową kobietę duża, workowata torebka zwisająca z ramienia przygniecie do ziemi. Podobnie czyni torebka nabita kolcami, z masą frędzli, ozdobnych zameczków. Pani wysoka, w dodatku dobrze zbudowana, może pozwolić sobie na nie, jednakże z drugiej strony ta sama pani z maciupeńką torebeczką też nie będzie prezentować się dobrze. Panie niskie muszą wybierać raczej kwadratowe ewentualnie lekko przedłużone torebki włoskie, układające się lekko blisko sylwetki. Zawsze przyda nam masy torba mocno odstająca od ciała, np. typu kuferek czy bardzo duża jak też sztywna, w dodatku napełniona mnogością zbytecznych przedmiotów.

Sklep 3i

Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada trzecia mówi o doborze torebki do charakteru jak też odcienia odzienia. Ta reguła rozluźniła się troszkę. Niemało pań nosi miejskie plecaczki w charakterze torebki, torebki sportowe bądź na odwrót – połyskujące złotem w biały dzień. Bo taka moda właśnie istnieje. Zupełna zmiana tyczy się doboru kolorystycznego. Dziś torebka nie powinna być identyczna z butami lub kapeluszem. Torebka czarna czy w kolorze skóry zupełnie niczym się nie powinna przejmować, albowiem pasuje na ogół za każdym razem.

To warte przejrzenia (http://www.scootive.pl/Akcesoria-Media/Zestaw-naklejek-od-Scootive) teksty, dlatego nie wahaj się oraz sprawdź je – to analogiczna problematyka, która jest niewątpliwie warta uwagi.

Jednak torebka oryginalna, ogromnie kolorowa bądź wzorzysta, znakomicie stylistycznie dobrana, może nadać ubiorowi nowej jakości.
Niektóre z tych reguł można stosować również jeżeli chodzi o torby męskie.