sweet peadolls clothes

Szeroka oferta zajęć z języka angielskiego dla maluchów w pobliżu Warszawy – czy warto z niej skorzystać?

Dorośli bardzo często opłacają zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży, bo wiedzą, jak istotna i wskazana jest nadprogramowa edukacja. Szkoła i regularne lekcje to jedno, lecz zajęcia dodatkowe kształtujące różne umiejętności albo uczące języków obcych to druga, bardzo istotna sprawa.

słowniki

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia dodatkowe z z przyrody najczęściej prowadzone są w całkiem innej atmosferze niż te w szkole. Na luzie, w małych grupach, przez doświadczanie, a nie akademicki wykład. Z tego powodu każdy bez oporów może zapytać o co tylko zechce i robić błędy bez przykrych konsekwencji, jakie za to mogłyby spotkać dzieci w szkole. Artystyczne zajęcia po szkole cieszą się popularnością, bo bloki zajęć trwają zwykle dość długo, nawet 3-4 godziny. Dzięki temu jest sporo czasu na szkicowanie, ćwiczenia ręki, pracę nad techniką. Ponadto wyposażenie pracowni często jest bardzo dobre (sztalugi, dobry papier, cały przekrój ołówków, dobre pędzle, farby i tak dalej). Trudno jest zebrać taki arsenał w domu, szczególnie jeśli początkowo traktuje się to bardzo hobbystycznie i czeka, aż maluch sprecyzuje swoje zainteresowania i popisze się umiejętnościami. Jeżeli chodzi o zajęcia językowe, zwykle już maluchy wysyłane są na język angielski Pruszków albo inne okolice Warszawy mają szkoły uczące pociechy już od trzeciego miesiąca życia, jednak chyba największą popularnością cieszą się zajęcia dla grupy wiekowej z przedziału 4-8 lat – najlepsze dla malucha. Zajęcia zwykle odbywają się w małych grupach, nakierunkowane są na komunikację, na swobodną rozmowę i spontaniczne reakcje językowe. Rodzice dzieci starszych, mających już jakieś umiejętności przynajmniej na poziomie podstawowym, często rozglądają się za zajęciami indywidualnymi z nauczycielem albo szukają native speakera do prowadzenia zajęć językowych w domu. Później szukają raczej korepetytora. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i skorzystać z obecności nauczyciela w ten sposób, aby zorganizować najpierw zajęcia dla dzieci a później i dla dorosłych. Łatwo jest znaleźć osoby udzielające lekcji języka angielskiego wpisując „angielski (witryna internetowa) Pruszków” lub – jeżeli szukamy nauczyciela z pewnym przygotowaniem pedagogicznym – „angielski dla dzieci Pruszków”.

angielski zegar

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Opcji zorganizowania atrakcyjnych zajęć dodatkowych dla naszych pociech jest naprawdę mnóstwo, szczególnie w dużych miastach. Nikogo nie dziwi fakt, że maluchy chodzą na angielski dla dzieci Pruszków i inne podwarszawskie miejscowości mają naprawdę szeroką ofertę, ułatwiającą rodzicom dobry wybór – angielski dla dzieci pruszków.