sweet peadolls clothes

Dlaczego nauka nie jest najbardziej potrzebne

Co jest najważniejsze w naszym życiu? Pewnie kilka ważnych rzeczy, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy przekazywać dziecku możliwe najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest tylko jedna, najważniejsza, najlepsza na złe czasy jest rodzina, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kształci i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, nagrodą jest miłość.

rodzina

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Można uznać, że na każdym etapie życia spełniają się te cztery wartości. Bez względu na wiek potrzebujemy przecież bliskiej osoby, potrzebujemy trochę rozluźnienia, zabawy, chcemy też do końca życia nauczać się, dowiadywać, niech będą to nawet plotki, taka mini, ale jednak edukacja.

Najbardziej intensywna edukacja występuje jednak w młodym okresie. Małe dziecko todosłownie maszynka do nauki. Może wtedy przyswoić tak dużo rzeczy, iż trudno w to uwierzyć. Uczy się lepiej i szybciej języków obcych, jego umysł chłonie niczym gąbka, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Najlepsze jest to, iż w młodym wieku najlepsza edukacja to ta przez zabawę. Gdy nowa wiedza stymuluje myślenie, a zabawa pobudza je jeszcze bardziej, to najskuteczniejszy sposób, aby dziecko przyjmowało nowe informacje.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda później, gdy dziecko idzie do szkoły, a my kupujemy dla niego różne zeszyty i bruliony i inne rzeczy niezbędne w szkole, ten walor edukacyjny nieco się wyczerpuje, ponieważ szkoła nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od tego, jakie jest nasze podejście a także od nauczycieli, którzy nam tą wiedzę będą przekazywali.

Miłość i rodzinę najbardziej kocha się, jak człowiek jest już starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać jak nikt inny, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo żywo, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, z nieprzyjemności, które czają się na większości zakrętów życiowych. Dorosła osoba cieszy się, że ma oparcie w rodzinie i że może bezgranicznie kogoś kochać, na przykład swojego malutkiego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.