sweet peadolls clothes

Pojazdy kieszonkowe

Każdy młody mężczyzna marzy o samochodzie. Co oczywiste z czasem dziecięce preferencje ewoluują i ze snu o olbrzymiej betoniarce zostaje chęć kierowania Viperem. Dziecięcy szoferzy karetek pogotowia przesiadają się do wyścigowych bolidów. W krainie zabawek przecież prawie wszystko okazuje się realne.

zabawka

Autor: Little Bird Told Me
Źródło: www.ejdystrybucja.pl

Premierowy samochód na zawsze utrwala się w pamięci. Nieważne, czy jest nim stary Ford Transit zmieniający kolory pod wpływem światła, czy metaliczny Rolls Royce. Z perspektywy dziecka każdy egzemplarz tej zabawki okazywał się na wagę złota –Wyśnione samochodzikiCi, którzy przyszli na świat w PRL zapewne kojarzą moment, gdy w Polsce zaczęto sprzedawać jedyne w swoim rodzaju samochodziki. Barwne i dokładnie odwzorowane z miejsca wyparły lokalne, blaszane autka. Całe zamieszanie zaczęło się wraz z pojawieniem się zabawek firmy Matchbox, którymi szczycić się mieli możliwość zaledwie niektórzy. Przyczyna była jasna autka te można było zakupić na początku w Pewexach, później zaś w sklepach sieci Baltona. Mimo tego urzekały dokładnością i materiałem, z którego zostały wykonane. Znamienny ciężar tych samochodzików okazywał się wielokrotnie powodem kłótni wokół placów zabaw.

Dostępne wzory okazywały się mocno zróżnicowane. Od miniaturek starych samochodów z lat 30, po najbardziej rozchwytywane vany i auta wyścigowe –

zabawki

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store

Wielkie koła, małe wozy

Z czasem w sklepach zaczęli wybijać się również nowi twórcy zabawek. Spośród tych najpopularniejszych modeli dzieciaki wybierały te niecodzienne, wzorowane na zachodnich ciężarówkach z wielkimi kołami. Prekursorska seria w Rzeczpospolitej to osławione już . Błyskawicznie wypełniły dziurę, którą pozostawił Matchbox i w zaskakującym tempie podbijały serca świeżych fanów.

Może zainteresują Cię także pokrewne wątki (https://www.copyline.pl/kategoria-produktu/niszczarki/) na opisywany temat? Jeżeli tak, to przejrzyj je i zdobądź nowe informacje na to zagadnienie.

Chwilę później samochodziki Hot Wheels okazały się równie popularne.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi miłośnicy motoryzacji obok dużych kół otrzymali kolekcje samochodów sportowych, osobowych i dostawczych. Najbardziej popularna okazała się jednak miniaturowa infrastruktura – piętrowe postoje, punkty paliw, drogi i naturalnie przejazdy. Wspólnie z samochodzikami kreowały unikalną miniaturową rzeczywistość, przy której popołudnia ubóstwiały spędzać nie tylko maluchy, ale także rodzice.