sweet peadolls clothes

Pojazdy kieszonkowe

Każdy młody mężczyzna marzy o samochodzie. Co oczywiste z czasem dziecięce preferencje ewoluują i ze snu o olbrzymiej betoniarce zostaje chęć kierowania Viperem. Dziecięcy szoferzy karetek pogotowia przesiadają się do wyścigowych bolidów. W krainie zabawek przecież prawie wszystko okazuje się realne.

zabawka

Autor: Little Bird Told Me
Źródło: www.ejdystrybucja.pl

Premierowy samochód na zawsze utrwala się w pamięci. Nieważne, czy jest nim stary Ford Transit zmieniający kolory pod wpływem światła, czy metaliczny Rolls Royce. Z perspektywy dziecka każdy egzemplarz tej zabawki okazywał się na wagę złota –Wyśnione samochodzikiCi, którzy przyszli na świat w PRL zapewne kojarzą moment, gdy w Polsce zaczęto sprzedawać jedyne w swoim rodzaju samochodziki. Barwne i dokładnie odwzorowane z miejsca wyparły lokalne, blaszane autka. Całe zamieszanie zaczęło się wraz z pojawieniem się zabawek firmy Matchbox, którymi szczycić się mieli możliwość zaledwie niektórzy. Przyczyna była jasna autka te można było zakupić na początku w Pewexach, później zaś w sklepach sieci Baltona. Mimo tego urzekały dokładnością i materiałem, z którego zostały wykonane. Znamienny ciężar tych samochodzików okazywał się wielokrotnie powodem kłótni wokół placów zabaw.

Dostępne wzory okazywały się mocno zróżnicowane.

Czy zamieszczony tu wpis jest dla Ciebie ciekawy? Chcesz zgłębić sporo informacji na zbliżony temat? Zatem idź tu stawy kręgosłupa i czytaj następny wątek.

Od miniaturek starych samochodów z lat 30, po najbardziej rozchwytywane vany i auta wyścigowe –

zabawki

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store

Wielkie koła, małe wozy

Z czasem w sklepach zaczęli wybijać się również nowi twórcy zabawek. Spośród tych najpopularniejszych modeli dzieciaki wybierały te niecodzienne, wzorowane na zachodnich ciężarówkach z wielkimi kołami. Prekursorska seria w Rzeczpospolitej to osławione już . Błyskawicznie wypełniły dziurę, którą pozostawił Matchbox i w zaskakującym tempie podbijały serca świeżych fanów.

Może zainteresują Cię także pokrewne wątki (https://www.copyline.pl/kategoria-produktu/niszczarki/) na opisywany temat? Jeżeli tak, to przejrzyj je i zdobądź nowe informacje na to zagadnienie.

Chwilę później samochodziki Hot Wheels okazały się równie popularne.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi miłośnicy motoryzacji obok dużych kół otrzymali kolekcje samochodów sportowych, osobowych i dostawczych. Najbardziej popularna okazała się jednak miniaturowa infrastruktura – piętrowe postoje, punkty paliw, drogi i naturalnie przejazdy. Wspólnie z samochodzikami kreowały unikalną miniaturową rzeczywistość, przy której popołudnia ubóstwiały spędzać nie tylko maluchy, ale także rodzice.