sweet peadolls clothes

Ekonomia, nowoczesność czy konwencja, czyli jakie kosmetyki wybierają współcześni dżentelmeni

Choć to damy nade wszystko są znane z wyjątkowej, a niekiedy i nadmiernej dbałości o higienę, to faceci wcale nie chcą ustępować swym żonom. Współcześnie każdy przedstawiciel męskiej płci może z łatwością kupić w drogerii, markecie bądź w internecie totalnie wszystkie rodzaje kosmetyków. A dbałość o swoje ciało nie zawsze wyraża się poprzez zakup najdroższych produktów ze sklepowych półek, ponieważ w istocie nie chodzi o cenę konkretnego kosmetyku, lecz o jego skład.

Pianka czy żel do golenia? To zapytanie rodem niemalże z szekspirowskiej sztuki może spędzić sen z powiek niektórym panom. Tymczasem niewielu czterdziestolatków czy pięćdziesięciolatków czyta etykiety naklejone na plastikowych opakowaniach. Najważniejszy będzie rejestr substancji, których należy unikać, a do nich oczywiście wliczymy PEG-i, parabeny i silikony. Póki co konsumencka świadomość jest niestety kształtowana przede wszystkim przez ceny, jak również często organizowane promocje i wyprzedaże.O ile pianki lub żele do golenia bywają, by tak powiedzieć, wynalazkiem ostatnich dziesięcioleci, o tyle tradycyjnego mydła używano niegdyś powszechnie, a obecnie wykorzystują go tylko nieliczni reprezentanci męskiej części społeczeństwa.

golenie

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem po goleniu mężczyźni bardzo często stosują rozmaitego rodzaju balsamy, ale i woda kolońska jest nadal używana przez panów po dwudziestce . Ze wspomnianych kosmetyków korzysta się niemalże każdego dnia, zatem pudełka bardzo szybko się opróżniają. W konsekwencji nie każdy dwudziestolatek czy nawet osiemnastolatek będzie inwestował w drogie zestawy do pielęgnacji skóry twarzy i nolens volens panowie przeważnie zaopatrują się w najbardziej potrzebne kosmetyki w sklepach, w których mogą liczyć na nieduże ceny.

Luksusowe zestawy kosmetyków raczej bywają kupowane z myślą o prezentach ofiarowywanych z naprawdę wyjątkowych okazji. Na przykład, krem do golenia firmy Truefitt & hill można śmiało dać zdeklarowanemu tradycjonaliście, a sportowcowi hobbyście perfumy polecane panom uprawiającym sporty. A na urodziny czy Dzień Mężczyzny wręcza się całkiem zwyczajne i tanie kosmetyki, jakich pełno w każdej perfumerii albo nawet mydlarni, czyli zazwyczaj żele pod prysznic, jak również inne kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała.