sweet peadolls clothes

Czy warto stosować botoks, aby poprawić nasz wygląd? Co powinniśmy wiedzieć jeśli chodzi o to zagadnienie?

Dzisiejszy świat nie jest nazbyt prosty dla kobiet. Wymaga on tego, by sprawy załatwiała ona z gracja i to na wysokim obcasie, miała talię osy, a do tego piękną, niemalże niemowlęcą cerę w wieku 40, a nawet 50 lat. Codzienne kremy, różnego rodzaju nowoczesne specyfiki, pomimo cudownych receptur, nie mogą w stu procentach dać nam tego typu efektów, których się oczekuje. Nie dziwi więc fakt, że coraz większą popularnością cieszy się botox.

medycyna estetyczna

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Zastrzyk z botoksu daje niesamowicie szybki efekt, ale niestety trzeba się czasami liczyć z możliwością powikłań. Co więc wiedzieć zanim zdecydujemy się na tego typu krok? Botoks to właściwie jedna z bardzo mocnych naturalnych trucizn, jaka jednak w bardzo małych dawkach może być wykorzystywana w neurologii, dermatologii i medycynie estetycznej, przykładowo botox. Wstrzykiwanie botoksu wygładza lecz nie usuwa, istniejące zmarszczki mimiczne, a wszystko to w nieinwazyjny sposób. Pomaga więc w wygładzaniu zmarszczek na czole lub też zmarszczkę lwią między brwiami.

Od jakiegoś czasu jest ta metoda coraz częściej wykorzystywana do podniesienia opadających kącików ust, czyli tak zwanych zmarszczek palacza ponad górną wargą. Zupełną nowością jest stosowanie toksyny botulinowej w niwelowaniu zmarszczek w okolicach szyi oraz na dekolcie. Botoks, który podaje się w okolicach konkretnych zmarszczek blokuje w odpowiedni sposób przewodzenie impulsów nerwowych, jakie wywołują skurcze mięśni twarzowych odpowiedzialnych za jej powstanie. Powoduje to działania paraliżujące mięśnie, które w określonym obszarze twarzy straciły zdolność kurczenia się, a w taki sposób właśnie skóra przestaje się marszczyć, więc ulega rozluźnieniu. Dla szukających danych – wpis.

zmarszczki

Źródło: pixabay
Zmarszczki w ten sposób się nie pogłębiają. Unieruchomione są tylko małe fragmenty skóry, więc reszta mięśni jest w stanie działać w normalny sposób, zaś twarz nie prezentuje się nienaturalnie. W krótkim czasie jednak po zabiegu skóra może być w jakimś stopniu podrażniona, a nawet pojawia się niewielki siniak, jednak tego typu objawy trwają nie aż tak długo i szybko skóra powraca do normy – instytut dermamed. Efekt kosmetyczny wykorzystania botoksu jest zauważalny po trzech-czterech dobach, natomiast poprawą wyglądu możemy cieszyć się od trzech do sześciu miesięcy. Należy również dodać, że dość popularny jest również laser frakcyjny, daje on też zadowalające rezultaty.