sweet peadolls clothes

Czy to kolejna sensacyjna dieta czy jednak nic nowego? Co myśleć o diecie “8 godzin”. Sprawdź z czym się to je

Dieta 8 godzin to jedna z najnowszych form żywieniowych dla tych, którzy chcą schudnąć bez restrykcyjnego przesadnego odmawiania sobie pożywienia. Jej pomysłodawcami są David Zinczenko i Peter Moore, którzy przedstawiają nową dietę jako chudnięcie bez ograniczania spożywania tego co lubimy.

DietaDieta (cennik) 8 godzin polega na przestrzeganiu godzin poszczególnych posiłków, tak aby porcje żywieniowe spożywane było przez osoby na diecie wyłącznie przez 8 godzin przez dobę. Pomysłodawcy takiej zaskakującej metody odchudzania zapewniają, że jeżeli uda nam się pilnować tego czasu możemy schudnąć nawet 5 kilogramów w trakcie tygodnia. Istotne jest też, żeby nie podjadać poza podanym czasem jedzenia. Jeżeli chodzi o spożywane posiłki, nie ma tu ograniczeń. Można jeść to na co przyjdzie nam ochota, rzeczą oczywistą jest jednak, iż jeżeli będziemy przez 8 godzin zajadać się słodyczami to rezultat będzie niestety opłakany.

dieta

Autor: Vassilis
Źródło: http://www.flickr.com

Posiłki muszą więc być zbilansowane, jednak nie musimy przesadnie martwić się o kalorie które przyjmujemy. Plusem tej diety, według samych pomysłodawców jest czas, jaki dajemy własnemu organizmowi na odpoczynek i przetworzenie pokarmów przyjętych przez nas w trakcie 8 godzin. Organizm ma 16 godzin na trawienie jak i pozbycie się sporej ilości toksyn z naszego organizmu co wpływa korzystnie nie tylko na nasza wagę, lecz również na nasze samopoczucie. oczyszczająca dieta owocowo warzywna 8 godzin pomimo wielu zagorzałych fanów ma także duże grono przeciwników, którzy zarzucają twórcom promowanie jakby głodówki.

Należy natomiast wiedzieć, że dużo zależy od aktualnego trybu życia, od tego ile się ruszamy i wydolności naszego ciała. Nie wszyscy mamy takie same parametry życiowe, dla niektórych dieta 8 godzinna może okazać się doskonałym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów, dla innych jednak może być przyczyną efektu jo-jo. Dlatego pamiętajmy, żeby zawsze trzymać rękę na pulsie i samemu, bez specjalnych diet sprawdzać, co spożywamy i w jakich ilościach. Pomocny w tym jest z pewnością przelicznik kalorii. Dzięki temu będziemyorientować się,jaką ilość kalorii przyjmujemy w trakcie dnia i czy trzeba coś z tym zrobić. Wszelkie diety powinny się na tym opierać. Zobacz również .