sweet peadolls clothes

Typy pomników nagrobkowych – sprawdź, jakie są opcje

Śmierć to za każdym razem smutne zdarzenie, bez względu na to czy z tego świata odszedł ktoś z naszej bliskiej, czy odrobinę dalszej rodziny. Chociaż żal będzie nam towarzyszyć przez długi czas po pogrzebie, to trzeba pomyśleć nad ważnymi do zrealizowania kwestiami. Do jednej z nich należą pomniki

.

Dla osób, jakie po raz pierwszy spotykają się z tym zagadnieniem, decyzja może być niezwykle ciężka, toteż dobrze jest dowiedzieć się, jakie możliwości można wybrać, by lepiej orientować się w oferowanych rozwiązaniach.

nagrobek granitowy

Jedną z najważniejszych spraw jest model nagrobka. Nagrobki mogą mieć przeróżne wielkości i kształty, jakie trzeba przypasować do miejsca, jakie było wykupione na cmentarzu. Drugim elementem jest materiał. Najbardziej powszechne są pomniki granitowe, ponieważ są niezmiernie trwałe oraz niekłopotliwe w utrzymaniu. Nie przeszkadzają im trudne warunki pogodowe, dlatego przez lata będą prezentować się jak nowe. Mniej powszechny oraz wymagający więcej zabiegów pielęgnacyjnych jest piaskowiec. Choć dzisiaj nie jest zbyt często wykorzystywany, to może przetrzymać tak samo długo, co nagrobek z granitu, jednak trzeba mieć pewność, iż będziemy w stanie się nim odpowiednio zająć. Z przeciwnej strony nagrobek odznaczy się z innych, podobnych płyt. Ostatnim typem materiału jest marmur, lecz może być wykorzystywany tylko we wnętrzach. Domaga się jeszcze większej pielęgnacji od piaskowca oraz dodatkowych zabiegów impregnacyjnych. Ma swój urok, ale nie nadaje się dla każdego, więc nie warto nieubłaganie trzymać się przy swojej decyzji, jeśli uświadamiamy sobie, że nie spełniamy wymogów, bez których marmur nie może się obyć. Należy również wybrać kolor kamienia, a z aktualnymi możliwościami zapoznajemy się w wybranym zakładzie kamieniarskim.

Zobacz również: nagrobki granitowe

nagrobek

Autor: Ogiyoshisan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chciałbyś znaleźć dobrą firmę, której specjalnością jest kamieniarstwo Warszawa, możesz dowiedzieć się o propozycjach w Internecie. Firma musi troszczyć się o jakość materiałów przez siebie stosowanych oraz solidność wykonywania nagrobków. Zanim pójdziesz do siedziby wybranego zakładu, zadzwoń i zapytaj o ważne dla ciebie kwestie, aby nie jeździć na darmo, ponieważ może się okazać, że firma nie będzie mogła odzwierciedlić twoich potrzeb. Gdy już otrząśniesz się z pierwszego szoku, warto jest szybko zastanowić się nad nagrobkiem, by nie odkładać wszystkiego na później.

Może Cię zainteresować: https://tborkowski.pl/