sweet peadolls clothes

Jak wybrać zabawkę dla dziecka w poszczególnej kategorii wiekowej? Sprawdź więcej!

Kiedy następuje czas wybierania prezentów dla małego dziecka zastanawiamy się co wybrać. Swoim skromnym poradnikiem chcę ułatwić Wam wybór prezentów dla dzieci od urodzenia do 3 lat oraz tych starszych.

Moja podstawa to ciekawe książki a także nieskomplikowane zabawki. Książki poszerzają słownictwo, zwiększają ciekawość świata, uczą postaw społecznych, zwiększają wiedzę i stymulują wyobraźnię – same pozytywy żadnych wad (sprawdź sklep Hurtownia Zabawek „Biały”).Zabawki, które przedstawiam to zabawki proste, które zwiększą wyobraźnię i kreatywność Twojego dziecka a przy okazji wspierają prawidłowy rozwój – czyli przyjemne z pożytecznym.

Małe dzieci to istoty bardzo ciekawe otaczającego je świata – ich umysł pochłania jak gąbka. Wiedz jednak, że za duża ilość bodźców może niemowlaka szybko zmęczyć, dlatego nie nie wolno przesadzać z ilością zabawek w otoczeniu dziecka.

Jaki prezent nabyć dla rocznego dziecka?

W tym momencie dzieci zyskują i praktykują nową umiejętność – samodzielne chodzenie z miejsca na miejsce, kochają zabawy typu wkładanie i wyjmowanie przedmiotów, miłe dla ucha dźwięki oraz kąpiele w wannie W tym okresie bardzo ważny jest rozwój mowy, dlatego trzeba dużo i regularnie dziecku czytać czy też przeprowadzać ćwiczenie małej motorki, czyli dłoni i paluszków.

figurka

Autor: Thomas Morgenroth
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei „doroślejsze” dzieci oczekują już ciekawszych, rozwijających upominków typu puzzle trefl czy też ciastolina lodziarnia.

Istotnym problemem przed jakim stajemy podczas polowania na właściwy podarek jest jego oryginalność. Dzieci bardzo często mają już kartonowe pudełka ozdobne pełne różnych zabawek. Nie łatwo więc je zaciekawić (zerknij). Wspomniane szybciej kategorie zabawek ten wymóg spełniają. Pojazdy akumulatorowe mają przeróżne formy (motory, auta, maszyny budowlane bądź rolnicze). Rowerki biegowe są jeszcze bardziej zróżnicowane pod względem kształtów a także kolorów. Są to także upominki, na które moda pojawiła się dość niedawno.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie, która również Cię zaciekawi. Znajdziesz tam m.in. informację o zajmującej Cię tutaj tematyce.

Zwiększa to nasze szanse na zrobienie dużej frajdy.

Podsumowując jeżeli chcemy zakupić naprawdę wyjątkowy i kreatywny prezent zwróćmy uwagę czy spełnia opisane kryteria. Głównie powinien zachęcać do aktywności a także pomagać rozwijać naturalną ciekawość i wyobraźnię dziecka. Oczywiście muszą sprawiać też masę frajdy.