sweet peadolls clothes

Spacerówki: co obecnie mają w swojej ofercie producenci?

Jednym z przydatnych akcesoriów po narodzinach dziecka jest bez najmniejszych wątpliwości wózek dla dziecka. Dla niemowlaka należy kupić rzecz jasna spacerówkę. I w tym miejscu często pojawia się pytanie: jakiego rodzaju spacerówkę zakupić?Każdy sklep dla dzieci nie ważne czy stacjonarny, czy internetowy ma w sprzedaży spacerówki oraz gadżety jak wanienka dla dziecka – wanienka dla dziecka na CebaBaby. Zanim postanowimy odwiedzić sklep dla dzieci , aby poszukać w nim spacerówki trzeba znaleźć odpowiedź na pytanie, jakiej spacerówki szukamy. Wybierając spacerówkę, powinno się uwzględnić między inny wiek dziecka. Innej spacerówki będzie wymagał niemowlak, a zupełnie innej dziecko, które ukończyło trzeci lub czwarty rok życia. Bez względu na wiek pociechy, spacerówka powinna mieć oparcie, które się rozkładane. Dla niemowlaka powinno się wybrać model spacerówki w którym oparcie może zostać opuszczone jak najniżej.

dziecko

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Niezależnie od wieku malucha wybierajmy spacerówki z budką. W pełne słońca dni taka budka będzie chronić dziecko przed świecącym słońcem . W odróżnieniu od pierwszego wózka, który kupiony został dla malucha, zdecydowana część mam, kupując spacerówki, wybiera modele, które nie ważą wiele. Im spacerówka waży mniej, tym po prostu pokonywanie bardzo często spotykanych przeszkód architektonicznych na polskich ulicach czy w budynkach jest łatwiejsze.

Wybierając spacerówkę, warto zwrócić uwagę na wiek dziecka. Wózek wyposażony w gondolę służy dziecku dość krótko, istotne są także specjalne pościele dziecięce (pościele dziecięce z dobrych materiałów). Ale spacerówka musi posłużyć dziecku o wiele dłużej. Przy wyborze zwrócić trzeba więc uwagę czy wygląda ona na solidną, gdyż tylko taka posłuż przez kilka lat. Kolejnym niezwykle ważnym elementem są pasy. Pociechy lubią się wiercić, dla bezpieczeństwa dziecka powinno się więc postawić na spacerówkę wyposażoną w pasy . Zapinając je, będzie można mieć pewność, że nawet wyjątkowo ruchliwe dziecko w trakcie spaceru nie wypadnie ze spacerówki. Łatwość, z jaką spacerówki się składa i ilość zajmowanego miejsca po złożeniu to następne istotne zalety bądź wady spacerówki. Im w prostszy sposób się składa, im mniej potrzebuje miejsca, tym oczywiście lepiej. Na spacerach rewelacyjnie sprawdzają się spacerówki , w których zamontowane są duże kółka.