sweet peadolls clothes

Aranżacja pomieszczeń

Zaaranżowanie niewielkiego mieszkania to autentyczny test kreatywności dla jego posiadaczy. W sytuacji, gdy każdy metr jest na wagę złota, bezcenne okażą się aranżacyjne sztuczki, które pozwolą mieszkać komfortowo, ale także stylowo.

Nieduży metraż wymaga pójścia na kompromisy. Nie oznacza to jednakże, iż wystrój pomieszczeń nie będzie efektowny. Podpowiadamy, jak na niedużej powierzchni dobrze się urządzić.

Każdy projektant wnętrz w takowej sytuacji sięgnie po stonowaną paletę kolorów – sprawdź ten adres: projekty wnętrz katowice. Powodów jest parę. Znaczenie ma tak estetyka mieszkania, jak i fakt, że jasne barwy pozwalają umiejętnie ukryć faktyczny metraż pomieszczeń. A więc planując wystrój wnętrz postawmy na jedną paletę kolorów. Wyraziste akcenty kolorystyczne traktujmy tylko jako dopełnienie aranżacji. Urządzona w kolorze bieli, jasnych beży czy gołębich szarości kuchnia, pokój dzienny czy sypialnia wydadzą się wówczas znacznie bardziej przestronne, niż jeśli dominuje w nich czerwony, granat (rozminowanie terenu), purpurowy czy ciemna zieleń.

urządzone mieszkanie

Autor: Christian Jensen
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o projektowanie wnętrz o niewielkich wymiarach warto pamiętać o tym także przy wyborze posadzek. Niezależnie od tego, czy podobają nam się kafelki, drewno lub korkowe okładziny postawmy na na jeden typ materiału. Nawierzchnia podłogi będzie wtedy motywem przewodnim, integrującym cały zamiar aranżacyjny. Tak samo ważny jest dobór oświetlenia. Za pomocą kinkietów, punktowych lamp czy zestawów ledowych schowanych np. we wnękach w ścianie bądź w podwieszanym suficie można uwydatnić wyłowione fragmenty wystroju pomieszczenia a także wizualnie zwiększyć powierzchnię.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do kolejnej witryny, gdzie przygotowaliśmy szczegółowe posty – kliknij w link plakaty ruda śląska.

Miejmy na uwadze, że umiejętne operowanie światłem spotęguje odczucie przestronności. Przemyślmy również zakup szklanych czy częściowo przeszklonych drzwi wewnętrznych. Czytaj więcej:

Dla zaakcentowania przestronności wnętrz warto posłużyć się delikatną iluzją. Prosty trik aranżacyjny pozwoli podkreślić walory wnętrza oraz ukryje jego słabe strony. Rezultat trójwymiarowości i głębi małego pomieszczenia możemy osiągnąć z pomocą lustra. Ustawmy je w taki sposób, żeby w odbiciu widoczny był kluczowy element wystroju. Podobne złudzenie zagwarantuje fototapeta. Dobierając motyw mostu, uliczki albo po prostu ciekawe, przestrzenne zdjęcie możemy w łatwy sposób wizualnie zwiększyć wąski przedpokój, niewielką łazienkę bądź kuchnię.