sweet peadolls clothes

Jak troszczyć się o włosy? Sprawdź niezawodne sposoby na gęste włosy

Mówi się, iż wygląd kosztuje, że aby cudownie wyglądać trzeba przeznaczyć na ten cel ogromną ilość naszych oszczędności. Poniekąd jest to prawda, gdyż wiele środków (słusznie lub nie) na poprawę wyglądu kosztuje sporo pieniędzy. Często jednak duża grupa osób osób potrafi zapłacić duże pieniądze za taki preparat, gdyż nic tak nie działa na naszą wyobraźnię, jak nieunikniona wizja starzenia się. Wierzymy, że uda nam się odsunąć wyrok, którym jest nieuchronna starość. Na szczęście wiele zabiegów poprawiających urodę i wygląd z łatwością możemy wykonać w domu.

keratynowe kręcenie włosów

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest zagęszczanie włosów. Wcale nie musimy umawiać się na wizytę u fryzjera, nie obawiajmy się jednocześnie wielkich kwot, jakie będziemy musieli zapłacić. Na szczęście są domowe sposoby na zagęszczanie włosów, przynoszą one zdumiewające wyniki, a przecież nie potrzeba na to wielkich nakładów finansowych – .

Rozpocząć powinniśmy zwyczajnie i bez zbędnego eksperymentowania. Po prostu dobierzmy konkretny szampon (naturalne kosmetyki do włosów) i prawidłowe mycie włosów. Sam proces mycia powinien być przeprowadzony dokładnie: trzeba masować skórę głowy okrężnymi ruchami. Pozwala to pobudzić skórę głowy, a także sprawi to, że zostanie ona oczyszczona z zanieczyszczeń. Co istotne, włosy lepiej wymyć dwukrotnie, da to pewność, że będą idealnie oczyszczone.

Bardzo dobrym i sprawdzonym domowym sposobem na gęste włosy, jest ocet jabłkowy, jaki wykorzystujemy do płukania skóry głowy przed myciem. Przed użyciem musimy rozcieńczyć ocet wodą destylowaną (proporcja 1×1, czyli jednak szklanka octu i jedna szklanka wody). Po zmieszaniu oblewamy po prosto skórę głowy i włosy tak rozcieńczonym octem, następnie masujemy głowę od trzech do pięciu minut. Na samym końcu spłukujemy głowę i myjemy włosy – (poznaj informacje).

Suche włosy to też zmartwienie. Jeśli mamy taki istotnie problem najlepiej nałożyć maseczkę z roztrzepanego jajka lub majonezu. Dodatkowo, można dodać do szamponu jedno opakowanie żelatyny, włosy dzięki temu zostaną pobudzone do wzrostu.

keratynowe prostowanie włosów

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

Po umyciu i dokładnym opłukaniu włosów najkorzystniej używać odżywki. Właściwie nawilżone końcówki nie będą narażone na ryzyko niszczenia i rozdwajania. Możemy też poza odżywką użyć maski na włosy, chociaż raz w tygodniu.
Na samym końcu, po umyciu, czas na czesanie. Najkorzystniej, jeśli rozpoczniemy od grzebienia z rzadko rozstawionymi zębami, gdyż w trakcie czesania możemy stracić sporo włosów.