sweet peadolls clothes

Jaki kubeczek będzie dla dziecka najbardziej odpowiedni? Co powinniśmy o tym wiedzieć? W jakim wieku jest to najbardziej ważne?

Który najbardziej korzystnie wybrać pierwszy kubek dla naszej pociechy? Mamy wiele modeli do wyboru, są tak więc kubki niekapki i kapki, kubki doidy lub bidony ze słomką. Jakiego typu model jest najbardziej właściwy dla dziecka w danym wieku?

Naukę picia z kubeczka możemy zacząć już po skończeniu przez nasze dziecko trzech miesięcy, choć przeważnie najlepiej jak skończony jest już czwarty miesiąc. Rodzice niestety dość często przegapiają ten moment, więc dają dziecku picie w standardowej butelce ze smoczkiem – . Niektórzy mają wiele wątpliwości, np. takie, czy standardowa butelka niemowlęca ze smoczkiem nie jest odpowiednia do podawania wody? Tak naprawdę nadaje się i to dosyć dobrze, dzieci w sumie kochają z niej pić, ponieważ jest wyposażona w smoczek więc oprócz zaspokojenia pragnienia dodatkowo jeszcze wyzwala odruch uspokajania poprzez ssanie.

Czy chcesz bardziej przeanalizować prezentowany w tym miejscu problem? Jeśli tak, bez obaw kliknij ten link, aby zobaczyć więcej na tej stronie (https://demostenes.com.pl/kurs/angielski-biznesowy/)!

niekapek-obrazek

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Ale najczęściej tak naprawdę nie o to chodzi, pragniemy bowiem nauczyć dziecko, żeby korzystało z kubeczka dla zaspokojenia pragnienia. Butelka więc (kliknij w link) niech pozostanie do dawania mleka, tak zwane dorosłe picie to całkowicie odmienne ułożenie, zupełnie inna praca ust oraz mięśni innych niż podczas ssania piersi. Większość dzieci przed ukończeniem pierwszego roku życia, a zresztą i dłużej ma odruch wypychania języka, a nie umożliwia to dokładne domknięcie ust. Przez to dana ilość płynu, która podawana jest z kubeczka wypływa i ścieka przez kąciki. Od 6-8 miesiąca życia, dziecko zaczyna taki okres, że lubi wiele czynności robić samemu, więc w takiej sytuacji może nie chcieć pomocy przy trzymaniu kubka, najkorzystniejsze więc wtedy są niekapki. Założenie tego rodzaju kubka polega na tym, że płyn po przechyleniu kubeczka się z niego nie wydostaje.

W zależności od modelu prezentuje się to dość różnorodnie, z jednych bez przerwy będzie coś kapać, inne są bardzo szczelne – . Dziecko, aby napić się z takiego kubka musi go przechylać oraz zassać płyn przez “dziubek”. Na rynku istnieje wiele takich kubków, producenci gwarantują kubki z miękkim albo twardym ustnikiem. Na pewno każdy może znaleźć coś dla własnych wymagań, lecz ażeby tak było trzeba znaleźć właściwy sklep dla dzieci, w którym odnajdziemy wiele różnorakich pomocnych akcesoriów, w tym na pewno różnorodne rodzaje kubeczków.