sweet peadolls clothes

Aranżujemy żłobek

Jednostka, która zajmuje się opieką nad maluchami wcale nie musi być przedszkolem. Nie uzyskawszy statusu przedszkola, nie możemy jednakże ubiegać się o dotacje samorządowe, które ustalone są na wysokości 75% kosztów utrzymania dziecka w przedszkolu publicznym. Aby prowadzić przedszkole trzeba spełniać szereg rygorystycznych wymogów, tyczących się lokalu i jego wyposażenia.

Wyposażenie przedszkoli meble przedszkolne podlegają inspekcji pracownika Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Winny mieć certyfikaty oraz atesty zgodności z Normami Polskimi. Dotyczy to sprzętów kupionych po 1997 roku, ale również muszą być dostosowane do zasad ergonomii. Oznacza to, iż każde dziecko powinno mieć zmierzoną wysokość ciała, na podstawie której określa się rodzaj mebli dopasowany do danego dziecka. Przedszkolak nie powinien siedzieć zbyt wysoko, ani też za nisko. Zbyt niskie krzesła dziecięce sprawiają, że maluch garbi się, nazbyt wysokie, że nie ma odpowiedniego podparcia dla pleców, a jego stopy nie opierają się o podłogę, co obciąża młody kręgosłup .

nowoczesne przestronne wnętrze przedszkola

Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont

Jeśli zamyślamy uruchomić parę grup przedszkolnych, zróżnicowanych wiekowo, trzeba kupić komplety krzeseł jak też stolików, roboczych blatów dostosowanych do indywidualnych wymagań dzieci. Istotne jest także, aby meble do szatni wykonane były solidnie, a przede wszystkim, aby nie miały wystających elementów, ani ostrych krawędzi, jakie zagrażałyby zdrowiu dzieci. Meble winny być stateczne, ale przy tym niezbyt ciężkie – przedszkolak często sam będzie musiał sobie z nimi radzić. Należy spostrzec, iż wszelkie prace polegające na urządzaniu wnętrza, instalacji szafek, wieszaniu półek, warto zlecić fachmanowi. Pewność, że żadne krzesło (zobacz: krzesła na korytarz) nie rozleci się pod maluchem, żadna półka nie spadnie mu na główkę, znacznie ułatwia pracę – pomaga myśleć nie o bezpieczeństwie malucha, ale o przedmiocie zajęć. Zobacz także .

Dla rodzicieli oddających swoje dziecko do niepublicznego przedszkola istotne jest, żeby w zamian za nieco wyższe czesne aniżeli w placówce państwowej, otrzymać np. lepszą ofertę edukacyjną, smaczniejsze posiłki, a również przyjemne, przytulne pomieszczenia, do których nie trzeba będzie każdego dnia „zaciągać” uprzedzone dziecko. Bajeczne pomieszczenia, kolorowe sprzęty – to wszystko łatwo uzyskać, bez ponoszenia wysokich kosztów. Wystarczy odrobina pomysłowości i troszeczkę czasu, aby sprawić, że pokoiki przedszkolne, łazienki jak też korytarze będą zachwycały nie wyłącznie dzieci.