sweet peadolls clothes

Korzystanie z Internetu przez dzieci

Internet jest ogromnie istotnym środkiem przekazu obecnego świata. Umożliwia przykładowo uzyskiwanie wiedzy, ale również na łatwe kontaktowanie się z innymi ludźmi.

Facebook login

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

Wzrastająca popularność Internetu pociąga za sobą różnego rodzaju następstwa. Zalicza się do nich między innymi stałe obniżanie wieku osób w sposób czynny używających komputera i Internetu. Na dzień dzisiejszy biegłymi internautami są już kilkuletnie dzieci – czytaj więcej -, w czym nierzadko przewyższają swoich dziadków, a niekiedy także rodziców. Niejednokrotnie słyszy się o tym, że Internet jest niebezpiecznym miejscem, w szczególności dla najmłodszych, więc dzieci należy chronić przed groźnymi wpływami których źródłem jest sieć. Oczywiście zagrożenia te biorą się głównie z faktu, że użytkownikami sieci są bardzo rozmaici ludzie i część z nich może mieć zły wpływ na dzieci. W tym kontekście nierzadko wspomina się na przykład o przypadkach przestępców poznających swoje młode ofiary za pośrednictwem Internetu. Opiekunowie starają się sprawdzać, co ich dzieci robią spędzając czas przed komputerem, lecz z różnym skutkiem.

Groźne dla dzieci miejsca w Internecie

Podczas próby nazwania punktów w sieci szkodliwych dla dzieci na pierwsze miejsce zawsze wysuwają się witryny z treściami o charakterze pornograficznym czy nasyconymi przemocą. Istnieje jednak wiele innych, pozornie nieszkodliwych stron, które jednak mogą stanowić zagrożenie. Są to na przykład popularne kilka lat temu portale wykorzystywane do czatowania, a więc nawiązywania rozmów z nieznajomymi osobami. Na dzień dzisiejszy funkcje czatów przejęły częściowo portale społecznościowe.

Strony bezpieczne dla dzieci

W opozycji do rozmaitych niebezpieczeństw czyhających na najmłodszych w Internecie znajduje się dużo stron wymyślonych dokładnie dla nich. Portale dla dzieci (Pieluszki Done by Deer) to takie miejsca, w których dziecko z pewnością nie jest zagrożone (np. – konkursy plastyczne dla dzieci). Na takiej stronie zwykle są treści rozrywkowe, ale pozbawione treści nieodpowiednich dla dzieci. Są to na przykład nieskomplikowane gry komputerowe, a także rozmaite treści humorystyczne. Takie strony w większości przypadków sporządzane są przez rodziców dzieci lub specjalne organizacje. Najczęściej również dzieci mogą je współtworzyć, na przykład umieszczając na nich własne prace – link.