sweet peadolls clothes

Jak idealnie przygotować się do przyjścia na świat potomka, czyli lista wyprawkowa krok po kroku

By dobrze przysposobić się na przybycie na świat potomka, należy najpierw wykonać całkiem nie małe zakupy. Wyprawka dla dziecka oraz mamy dopiero co po urodzeniu dziecka niewątpliwie nie jest skromna, i co dalej za tym stoi – nie jest także tania. Właściwie jest zatem ją rozłożyć na trochę rat. Najdoskonalej listę zakupów podzielić według ważności i czasu przydatności poszczególnych rzeczy.

Bo na przykład kapcie dziecięce spokojnie można zakupić wtedy, kiedy dziecko posiada prawie 6 miesięcy, ale pieluszki bambusowe i termofor będą używane na samiuśkim początku. Pieluszki, logiczne, służą do wielu rzeczy, termofor będzie używany w razie bólu brzuszka, albo bolesnych kolek. O plusach pieluch bambusowych znajdziesz więcej na .

pieluszki

Autor: GoGreen Telas
Źródło: http://www.flickr.com

Lista wyprawkowa jest doskonałym środkiem na zorganizowanie sobie ruch po ruchu tego, co powinno się zrobić przed narodzinami dziecka. Niewątpliwie na samym wstępie trzeba zorganizować kapitalny remont w mieszkaniu. Natomiast jeżeli nie generalny, to choć pomalować powierzchnie, aby odświeżyć pomieszczenie. Drugim krokiem jest zakupienie tych najpoważniejszych wielkościowo rzeczy: łóżeczka, przewijaka, szafki na wczesne ubrania. Gdy już to się posiada, trzeba powoli zaopatrywać się w poszczególne składniki wyprawkowe.

Ubrania niemowlęce, pampersy, kosmetyki to zasadniczo najpotrzebniejsze rzeczy. Do owego przychodzą jeszcze akcesoria, jakie jak na przykład wanienka, lub ręcznik dla niemowlęcia. I wszystko inne, co jest zbędne, ale w co matka posiada marzenie się zaopatrzyć. Nie ważne czy dla własnego komfortu, czy widzimisię.

noworodek

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Koszt wyprawki jest niestety nieco spory. Trzeba się tego oczekiwać, szczęśliwie można większość wydatków rozłożyć w czasie, by ubytek na zasobach nie był aż taki duży. Ciąża jest dziewięć miesięcy, a więc spis zakupów produktów potrzebnych od razu po narodzinach dziecka można rozłożyć na osiem, ewentualnie osiem rat. Resztę, albo pomocne w późniejszym czasie można kupić już po urodzeniu się potomka. Niewątpliwie samo przygotowanie wyprawki należy do wysoce miłych zadań. Dzieje się tak pewnie dlatego, iż kobieta podczas ciąży ma syndrom wicia gniazdka i wszelki następny zakup z takiego sklepu jak sprawia jej dużą satysfakcję.