sweet peadolls clothes

W jaki sposób umeblować pokój dla dziecka?

Pokoje naszych milusińskich to przestrzeń ważna szczególne – ich oaza, w której jeśli tylko czują potrzebę, mogą ukryć się przed całym światem, zanurzyć w świat fantazji i czuć się naprawdę bezpiecznie. Powinny uspokajać i wyciszać, a przy tym inspirować i pobudzać wyobraźnię. Musi się tu również znaleźć miejsce do odpoczynku, kącik do odrabiania lekcji czy rysowania i przestrzeń do zabawy z przyjaciółmi.

Postarajmy się, aby była to strefa przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą z uśmiechem na twarzy wracały. Przy planowaniu pokoju dziecięcego kluczową kwestią okazuje się to, aby meble dla dzieci były bardzo komfortowe. Inaczej mówiąc powinny być one starannie dopasowane do potrzeb oraz upodobań, a tym samym także i wieku maluchów. A co z dodatkami?

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
Wbrew pozorom, w pokoju dziecka bardzo ważna jest równowaga.

Zerknij na witrynę i prześledź wpis (horyzont.net.pl/atrakcje-torunia-co-zobaczyc/), który zapewne totalnie Cię pochłonie, ponieważ informacje tam umieszczone, przyciągają uwagę.

Częsty lęk rodziców przed pustą przestrzenią jest niepotrzebny. Minimalizm może bowiem pobudzać wyobraźnię, z tego względu zrezygnujmy z pstrokacizny i miliona podobizn bohaterów z kreskówek. Niestety, spora część przestrzeni dziecięcych jest zbyt mocno „upiększona”. Są przeładowane przez co przywodzą na myśl sklepy z zabawkami, a to powoduje zbędny chaos. Wszystko to niepotrzebnie rozprasza i nie daje wytchnienia.

Przestrzeń, która otacza dzieci, powinna być przyjemna i wesoła. Być miejscem, z którego czerpie energię, spokój i bezpieczeństwo. Miejscem ekscytującym i uruchamiającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie.

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
Wybierzmy jasne, pastelowe barwy. Plamy wyrazistych barw w postaci dodatków, np. poduszek i obrazków. Obrazki ze zwierzętami wprowadzą harmonię oraz miły i bajkowy klimat. Są w stanie pokazać zainteresowania malucha i przeniosą go w świat fantazji. Jeżeli szukamy obrazu, którego rolą jest dopełnienie całej stylizacji, skorzystajmy ze sklepów internetowych podając frazę: obrazki do pokoju dziecięcego. Zaskoczy nas ich bogata tematyka i ciekawa kolorystyka.

Fototapety z motywami z dżungli spowodują, że dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, natomiast wykorzystanie naturalnych materiałów (drewno) dodatkowo je ociepli. Warto byśmy pamiętali, że to czym otaczamy nasze dziecko, kształtuje jego poczucie estetyki.