sweet peadolls clothes

Jak skutecznie pozbyć się objawów zmęczonych oczu?

Worki pod oczami sprawiają, że nawet całkiem atrakcyjna osoba najzwyczajniej widząc swoją twarz w lustrze raczej nie jest usatysfakcjonowana – i wcale nie chodzi o kompleksy! No takie czasy: śpimy krótko, długo pracujemy, uczymy się, a co najbardziej znaczące – spędzamy multum swojego czasu przed ekranem komputerowym.

oczy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Nie mówiąc już o telefonach komórkowych bądź tabletach. No i to wszystko sprawia, iż niestety zobaczenie persony z workami pod oczyma nie jest rzadkie. Zapewne wszyscy czytelnicy tego tekstu mają podobne kłopoty – pomyślmy jak usunąć worki spod oczu, w końcu nie można zakładać, że worki będą towarzyszyły nam na zawsze. Spokojnie: nawet jeżeli z różnych powodów nie udamy się do specjalisty od chirurgii plastycznej, tak czy siak damy sobie radę.

Najważniejsza porada: sypiajmy nieco dłużej. Wedle specjalistów od higieny snu, należy spać ok. 8 godzin – chociaż wbrew pogłoskom człowiek, który sypia po 12 godzin nie robi dobrze dla swojego zdrowia. No nie należy przesadzać z ilością snu, bo później czekają nas niemałe problemy natury neurologicznej. A inna kwestia, iż zbyt długi sen powoduje, że nasze życie na tym ucierpi, bo w końcu im dłuższy sen, tym najzwyczajniej w świecie mamy mniejszą liczbę czasu na rodzinę. Trzeba także wiedzieć, iż nawet jeżeli definitywnie musimy siedzieć całymi dniami przed kompem, tak czy siak nie powinniśmy sądzić, że krótkie przerwy są niegodne uwagi. A więc dajmy nieco odpoczynku dla swoich oczu, a z pewnością po pewnym czasie zauważymy znaczną poprawę w wyglądzie oczu! (w jaki sposób poprawić kondycję skóry pod oczami?: )

To jeszcze jak dbać o zmęczone oczy (http://www.zacma.cz/) – przykładów można napisać od zatrzęsienia, może skupmy się głównie na odżywianiu się oraz sporcie. Niesamowicie pomagają w dbaniu o oczy – (laserowa korekcja wzroku – kliknij link) pyszne, zdrowe owoce, ale także warzywa. Ciężkostrawna dieta jest najzupełniej nie do zaakceptowania, trudno także przyjąć do wiadomości postawę osobnika, który niby chce nareszcie być posiadaczem normalnych oczu, lecz co z tego wszystkiego, jeżeli ciągle przesiaduje w pracy, mieszkaniu i aucie? Odrobinę aktywności fizycznej spowoduje, że będziemy radośniejsi. No i postarajmy się możliwie jak najwięcej wypoczywać, zażywać relaksu. Regularna sauna bądź masaże są pomocne.