sweet peadolls clothes

Fotografia dziecięcia – warto uchwycić pierwsze dni naszych maluchów

Pojawienie się malucha w rodzinie często niesie za sobą źródło fascynacji fotografią u jego rodzica. Nieomal każdy chce wstrzymać przelotne i piękne momenty własnych pociech, by później mieć do czego powracać. Dzieciństwo trwa niezwykle krótko, dlatego powinno się robić zdjęcie dzieciom nie wyłącznie w najlepszych zdarzeniach, ale także w codziennych warunkach.

Wielka komplikacja w fotografowaniu niemowląt polega na tym, że praktycznie każda sekunda, jaką chcemy uwiecznić jest unikalna i fotografujący posiadają tego pełną świadomość. Niemniej jednak jedno dobre zdjęcie (kodak.wroclaw.pl) dziecka warte jest znacznie więcej niż sto nieciekawych. Z drugiej strony pociecha się przekształca i nieustannie robi coś interesującego, a równie intrygujące rzeczy dzieją się dookoła niego.

dziecko

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Zamiar udokumentowania tego wszystkiego na zdjęciach jest doskonale oczywista i normalna. Fotografowie specjalizujący się w realizowaniu zdjęć dzieci rozróżniają w pierwszych latach życia etapy postępu, które wskazane jest zarejestrować – zajrzyj. Okres, kiedy pociecha uczy się panowania nad własnym ciałem jest w największym stopniu uroczym. Najistotniejsze, ażeby zamiast utworzyć bardzo wielu zdjęć dziecka w pierwszych tygodniach życia i zostawić aparat fotograficzny na regał aż do pierwszych urodzin, skoncentrować się raczej na konsekwentnym dokumentowaniu zachodzących po sobie przemian.

Fotografowanie maluchów to sama uciecha. A większa radość okaże się wówczas, gdy nauczymy się wykonywać to właściwie. Nie musimy przy tym produkować bez liku klaserów ze zdjęciami. Czasem starcza jedna fotografia dziecka, ale taka, która wzbudzi ekscytacje. Niezależnie od kwestii czystej przyjemności, jaką daje fotografowanie niemowlaków, to musimy sobie zdawać sprawę, że czas ucieka, a my – jako rodziciele – mamy misje zapisywania życia własnych najbliższych. Czy można przekazać swoim pociechom jakąś lepszą pamiątkę z dzieciństwa niż zdjęcia właśnie? Rodziciele ubóstwiają produkować zdjęcia swojemu dziecku i dla każdego z nich fotografie dziecka są tymi najcenniejszymi pamiątkami rodzinnymi. To na nich zdołamy uwieczniać rzadkie chwile i najpiękniejsze chwile z życia swojego malutkiego skarbu.