sweet peadolls clothes

Powrót do dziecięcych lat

Wielu z nas to przyzna, iż choćbyśmy podróżowali całe życie, choćbyśmy zjechali cały świat, a nawet udali się w przestrzeń kosmiczną są przedmioty, które będą przypominać nam o idylli dotychczasowego życia.

Mogą to być miejsca ze szczęśliwych okresu dziecięcego, czyli wspomnienia aromatów, barw, kształtów. Być może będzie to głos ukochanej osoby albo paru metrów kwadratowych naszego mieszkania. Nie ma miejsca jak własny dom – ktoś kiedyś pięknie powiedział i ten ktoś miał całkowitą słuszność. Nie ma także bardziej zachęcających wabików oddziałujących na nasze zmysły niźli sprawdzone, ukochane smaki. One potrafią dopaść nas w każdym miejscu, nieważne, gdzie posieje nas życie.

Na odnotowanie zasługują różne specjały, nierzadko zaskakujące i dość nieoczywiste, jednakowoż każdy z nas ma swoje wspomnienia i odczucia. Istnieją jednak tego typu specjały o których każdy myśli z wielkim rozmarzeniem. Weźmy przykładowo takie smaczne pączki. Kto ich nie preferuje, ręka w górę? Coś mało tych rąk w górze. Pamiętasz pierwszy raz, kiedy zajadałeś się pączkiem, takiego z tradycyjnej piekarni, nie z marketu, takiego, co nie był osiągalny, jak w dzisiejszych czasach, od ręki, na którego tak bardzo czekałeś. Gdybyś poczuł w tym momencie jego aromat co byś zrobił?

ciastka

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Wiedziony instynktem zacząłbyś go szukać? Może tak, na pewno przeniósłbyś się w czasy, gdy po raz pierwszy go skosztowałeś. Może byś nie pamiętał tych dni, ale na pewno kojarzyłoby Ci się to dobrze.

Z czego to się bierze? Oczywiście, wszystko zapisane jest w mózgu. Podobnie, jak traumatyczne wspomnienia uaktywniają się w różnych sytuacjach, przykre doznania, jakie coś nam przypominają, podobnie takie przyjemne wspomnienia dają o sobie znać. Mózg rządzi całym układem nerwowym i jest odpowiedzialny za to jak działają zmysły, także powonienia. Ciekawym jest, że niektóre firmy wyspecjalizowały się w takim zabiegu serwując na przykład miłą ścieżkę dźwiękową, jaka pomaga nam zrobić większe zakupy lub wypuszczając zapachy, które zachęcą nas do wstąpienia na coś dobrego.

Jeżeli uważasz, że prezentowany tu tekst jest wartościowy i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten link, a zobaczysz więcej info (http://www.wehrfritz.pl/zlobek-przedszkole/dzialania-tworcze-plastyka-majsterkowanie/artykuly-podstawowe/pedzle-i-akcesoria-do-malowania/3229/fartuch-malarski-sredni-5-8-lat)!

Dzieje się to w wielu miejscach, nie jest ważne czy spędzamy wczasy nad morzem czy będąc w Warszawie może wstąpiliśmy do jakiejś kawiarni na Kabatach, chociażby Sweet Home – w wielu takich miejscach, możemy być zaskoczeni znajomą ścieżką muzyczną, bliskim nam zapachem, co razem daje wspaniały klimat. Chcąc czy nie, uczestniczymy w tej miłej dla nas, jak i dla właściciela lokalu grze.